F1: FIA się nie ugnie, Ferrari odejdzie?

Przedstawiciele FIA przed jutrzejszym spotkaniem z członkami FOTA podkreślają, że nie ugną się przed groźbami zespołów Formuły 1, które mówią o swoim odejściu z królewskiej serii wyścigowej - podał serwis F1.pl
FIA się nie ugnie? Więcej na F1.pl »

Międzynarodowa Federacja Samochodowa zaproponowała ekipom F1 opcję ścigania się od 2010 roku ze zredukowanym budżetem (40 mln funtów), ale najważniejsi gracze, w tym Ferrari, Renault, Toyota, BMW oraz Red Bull nie chcą wprowadzania nowych przepisów, ponieważ obawiają się, że doprowadzą one do powstania dwuklasowej Formuły 1. FOTA domaga cofnięcia się decyzji i powrotu do stopniowej redukcji wydatków.

FIA obstaje jednak przy swoim. - Nasze stanowisko pozostaje niezmienne - cytuje anonimowego członka Międzynarodowej Federacji Samochodowej dziennik The Times. - Mamy to tego mocne powody.

Z kolei swoje mocne stanowisko potwierdza również Ferrari.

- Jeżeli odejdziemy z F1, to dlatego, że władze chcą zmienić fundamentalne prawdy wyścigów. Ściganie Ferrari ma w genach. Jeśli więc odejdziemy, to będziemy rywalizować w innej klasie wyścigów - powiedział prezydent Ferrari Luca di Montezemolo.

Bolid Kubicy odrobinę lepszy, ale nadal słaby
Wymyśl hasło i usiądź obok Kubicy więcej na intel.f1.pl >