Sport.pl

Jeleń i jeszcze raz Jeleń

Polski napastnik znalazł się wśród najlepiej ocenionych piłkarzy w 35. kolejce francuskiej ligi. Dziennik "L'Equipe" za występ przeciw Grenoble ocenił Jelenia na 8. Tak wysokiej noty jeszcze w tym sezonie 28-letni piłkarz nie miał.
Zobacz obie bramki Jelenia - Z czuba.tv »

Za rozegrane w środę i wtorek mecze Ligue 1 podobnie wysokiej oceny doczekało się oprócz Jelenia jeszcze dwóch piłkarzy - pomocnik Lorient Kevin Gameiro i napastnik liderującej Marsylii Mamadou Niang. Polak z pewnością zostanie wybrany do jedenastki kolejki.

"Jeleń i jeszcze raz Jeleń" - pisze dziennikarz francuskiego dziennika, rozpoczynając ocenę reprezentanta Polski. "Po raz kolejny był w centrum wszystkich akcji ofensywnych AJ Auxerre. Jeleń strzelił 11. i 12. bramkę w sezonie, a równie dobrze mógł strzelić dwie więcej".

Mecz Auxerre - Grenoble nie znajdował się w centrum uwagi, doceniono jednak serię zespołu z Burgundii - czterech kolejnych zwycięstw. Pewny utrzymania, nie mający szans na europejskie puchary zepół Polaków (występuje w nim jeszcze coraz lepiej spisujący się Dariusz Dudka), zajmujący ósme miejsce, w ostatnich kolejkach będzie więc arbitrem w walce o podium i pozostanie w Ligue 1. Gra jeszcze z PSG, Saint-Etienne i Nantes. "Jaki jest w tym cel Auxerre? Pozostać niepokonanym do końca sezonu" - pisze "L'Equipe".

Jeleń i jego menadżer prowadzą rozmowy na temat przyszłego(ych) sezonów. Były piłkarz Wisły Płock ma ważny kontrakt do czerwca 2010 roku. Klub zaproponował mu przedłużenie dotychczasowej umowy. Obie strony wstrzymują się z odpowiedzą, czy do tego dojdzie. Francuzi są pewni swego, bo kłopoty z kręgosłupem Polaka osłabiają jego wartość na rynku. - Wielki klub nie wyłoży dużych pieniędzy na zawodnika, który ma takie problemy ze zdrowiem - powiedział niedawno trener Jean Fernandez. Jeleń marzy o klubie walczącym o coś więcej niż utrzymanie, czy środek tabeli, ale w Auxerre ma spokój i status gwiazdy. W 89. minucie spotkania z Grenoble zszedł z boiska przy owacji na stojąco.

Auxerre jednak przygotowuje się do sprowadzenia latem dwóch nowych napastników. Jednym z nich jest Alexandre Licata z AS Monaco. Nie należy traktować tego jako votum nieufności wobec Jelenia lub ewentualnie zabezpieczenia się na wypadek jego transferu, ale wzmocnienie linii ataku zależnej w tym sezonie niemal wyłącznie od polskiego napastnika. Jeleń strzelił 39 procent bramek Auxerre pauzując przez trzy miesiące z powodu kontuzji.

Dwie bramki Jelenia dla Auxerre Polak bohaterem »