Barcelona z Pucharem Hiszpanii

Barcelona pokonała Athletic Bilbao 4:1 i zdobyła Puchar Hiszpanii. To pierwsze trofeum trenera Katalończyków Josepa Guardioli.

Zobacz bramki z meczu - Z czuba.tv?

Athletic tylko w pierwszej połowie radził sobie z faworytem, przez 20 minut nawet prowadził.. Ale po przerwie Barcelona, grająca bez Victora Valdesa, Thierry'ego Henry'ego, Rafy Marqueza, Andresa Iniesty i Erica Abidala nie dała już rywalom żadnych szans. W dziewięć minut strzeliła trzy gole. To 25. triumf Katalończyków w tych rozgrywkach.

Jeśli w niedziele Barcelona zdobędzie przynajmniej punkt w spotkaniu z Mallorcą, zagwarantuje sobie mistrzostwo. Za dwa tygodnie w finale Ligi Mistrzów spotka się z Manchesterem United.

BARCELONA - ATHLETIC BILBAO 4:1 (1:1): Toure (31.), Messi (55.), Krkic (58.), Xavi (64.) - Toquero (9.).