Tur coraz bliżej II ligi

Bez sensacji w Łodzi - Widzew łatwo wygrał z Turem Turek i po tym meczu zespół z Turku jest coraz bliższy spadku z I ligi.


Widzew - w którego składzie są tacy piłkarze jak choćby Jarosław Bieniuk czy Marcin Robak - był w tym meczu zdecydowanym faworytem. Łodzianie szybko strzelili pierwszego gola - już w 10. min Łukasz Broź wrzucił piłkę w pole karne, tam obrońców Tura ubiegł Przemysław Oziębała i strzałem głową pokonał Witolda Sabelę. Jeszcze w pierwszej połowie mógł wyrównać Damian Sędziak, ale po ładnym podaniu od Adama Łagiewki nie trafił czysto w piłkę.

Mecz był słaby, łodzianie mieli sporą przewagę. Szansę na drugiego gola w 57. min zmarnował Robak, który z rzutu karnego trafił w słupek. Napastnik Widzewa strzelił jednak w tym meczu swoją bramkę - w sytuacji sam na sam z Sabelą ustalił wynik meczu.Widzew Łódź - Tur Turek 2:0

Bramki: 1:0 Oziębała (10.), 2:0 Robak (85.)

Widzew: Mielcarz - Broź, Bieniuk, Szymanek, Jarmuż - Budka, Panka, Grzeszczyk, (80. Miloseski), Sernas, (46. Stawarczyk), Oziębała (88. Masłowski) - Robak.

Tur: Sabela - Bartos Ż (80. Imbiorowicz), Skokowski, (59. Bałecki), Kiczyński, Madera - Kasprak, Łagiewka, Kubowicz, Sędziak (59. Stachowiak) - Imeh, Bieniek.