Bernie Ecclestone: Dobrze będzie zobaczyć w interesie nowe twarze

Bernie Ecclestone zdradził, że USF1 nie jest jedynym amerykańskim projektem, którzy przymierza się w 2010 roku do Formuły 1 - informuje portal f1.pl. Zgłosić ma się jeden z legendarnych amerykańskich zespołów.
Ferrari poza F1 to jak futbol bez Brazylii  »

- Startami w Formule 1 są zainteresowane dwa amerykańskie zespoły. Dobrze będzie zobaczyć w interesie nowe twarze. Czasami taka odmiana ma doskonałe działanie - mówi Ecclestone. Eksperci spekulują, czy słowa szefa Formula One Management nie są pośrednią odpowiedzią na protesty zespołów już w wyścigach F1 uczestniczących.

Tytuł mistrzowski już rozstrzygnięty?
W związku z zaproponowaną przez FIA opcją startów z ograniczonym do 40 mln funtów budżetem, zainteresowanie wejściem do F1 zgłosiło już kilka firm - w tym Lola, Aston Martin/Prodrive oraz iSport. Media plotkują również o innych chętnych.

Drugim amerykańskim teamem (pierwszym jest USF1) może być Penske Racing lub Andretti Green Racing. Penske to ekipa startująca w IndyCar, American Le Mans Series i NASCAR. Właścicielem drugiego zespołu jest natomiast Michael Andretti, syn Mario Andrettiego, który zdobył tytuł mistrza Formuły 1 w 1978 roku. W barwach Andretti Green Racing jeździ obecnie m.in. Danica Patrick.

Więcej informacji ze świata F1 - szukaj na f1.pl »