Złoto dla Jakuba Rywackiego

ZAPASY. Cztery medale zdobyli zawodnicy z naszego regionu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. Na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Rywacki z Orlika Wierzbica
Zawody rozegrane w Nowinach koło Kielc zgromadziły 240 zapaśników z całego kraju. W prestiżowej dla młodych adeptów tej dyscypliny imprezie nie zabrakło reprezentantów z regionu radomskiego. Nasi zapaśnicy spisali się bardzo dobrze, zdobywając w sumie cztery medale. W kategorii wagowej do 100 kg krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył Rywacki. - Walka finałowa była praktycznie formalnością, Jakub po pierwszej rundzie prowadził już 5:1 z zawodnikiem Stali Rzeszów, a w drugiej wygrał 3:2 - mówił Bogdan Rywacki. Więcej emocji wzbudziły pojedynki ćwierćfinałowe, które miały bardzo zacięty przebieg. W drodze do finału wychowanek Orlika pokonał m.in. faworytów do podium: Pawła Karasia (Agros Żary) oraz Mateusza Fafińskiego (AZS AWF Warszawa). W sumie zapaśnik Orlika w całym turnieju stoczył pięć zwycięskich pojedynków.

Z kolei srebrny medal w wadze do 63 kg zdobył Denis Majewski. Zapaśnik Olimpijczyka Radom w finale, w decydującym momencie, dał się zaskoczyć ,"w parterze'', przegrywając minimalnie drugą rundę 3:4. Tymczasem brązowe medale zdobyli: Hubert Kowalik (Platan Borkowice) oraz Michał Kośla (Olimpijczyk). O strefę medalową otarli się również Konrad Kośla i Paweł Walewski. Obaj zapaśnicy zostali ostatecznie sklasyfikowani na piątych pozycjach. W pierwszej dziesiątce swoich wag uplasowali się ponadto: Jakub Falkiewicz, Mateusz Wolski oraz Mateusz Słomiński (wszyscy Olimpijczyk). Pozostali zawodnicy z naszego regionu zajmowali odległe lokaty. - Jestem zadowolony z występów wszystkich naszych zapaśników. I tych, którzy zdołali zająć miejsca na podium, a także zawodników zajmujących dalsze lokaty. Zawody w Nowinach zgromadziły całą krajową czołówkę, na tle których zaprezentowaliśmy się okazale - mówił Zdzisław Kolanek, szkoleniowiec Olimpijczyka Radom.

Drużynowo zespół Olimpijczyka uplasował się na szóstej pozycji w kraju. W klasyfikacji województw reprezentacja Mazowsza zajęła drugie miejsce. Zwyciężyła reprezentacja województwa śląskiego.

Warto wiedzieć:

Radomscy medaliści OOM: Jakub Rywacki (Orlik Wierzbica) - złoty medal (kategoria wagowa do 100 kg), Denis Majewski (Olimpijczyk) - srebrny medal (63 kg), Michał Kośla (Olimpijczyk) - brązowy medal (54 kg), Hubert Kowalik (Platan Borkowice) - brązowy medal (42 kg)