SPORT W SKRÓCIE

Zostań pięściarzem

BOKS. Autonomiczna Sekcja Bokserska Radomiak 1910 SA, która przed kilkoma miesiącami została reaktywowana, ogłasza nabór na zajęcia bokserskie. Szczególny nacisk trenerzy sekcji kładą na szkolenie najmłodszych adeptów tej sztuki walki. Treningi odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16 w sali sportowej Radomiaka przy ulicy Struga 63. - Poprzez zajęcia chcemy dotrzeć do młodszych radomian. Interesują nas głównie 12- i 13-latkowie, ale dla innych drzwi także będą otwarte - stwierdził szkoleniowiec Sławomir Żeromiński.

Walczyli na tatami

JUDO. Zawodnicy PUKS-u Makowiec startowali w dwóch imprezach wysokiej rangi, zajmując miejsca w czołówce. W mistrzostwach Polski juniorów we Wrocławiu Martyna Staniol w kategorii wagowej do 72 kg zajęła siódme miejsce. Z kolei dwóch reprezentantów z Makowca z powodzeniem brało udział w mistrzostwach Warszawy dzieci. Na turnieju im. Jana Ślawskiego dobrze spisali się Jakub Iwański - drugi w kat. do 39 kg, oraz trzeci w wadze do 46 kg Jakub Maleta.

Młodzież przy stołach

TENIS STOŁOWY. W Radomiu odbył się kolejny turniej klasyfikacyjny organizowany przez Radomski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego. Impreza okazała się popisem zawodników trenujących na co dzień w KTS-ie Broń. Aż w pięciu kategoriach wiekowych - z sześciu rozegranych - triumfowali pingpongiści z tego klubu. Wyniki - młodziczki: 1. Daria Baran, 2. Anita Padewska, młodzicy: 1. Piotr Górka, 2. Łukasz Krawczyk, kadetki: 1. Katarzyna Osińska, 2. Monika Nogaj, kadeci: 1. Mikołaj Mortka, 2. Daniel Krawczyk, juniorki: 1. Karolina Nowak, 2. Marta Marszałkiewicz (wszyscy KTS Broń), juniorzy: 1. Rafał Adamiec, 2. Kamil Dryja (obaj Publiczne Gimnazjum nr 8 w Radomiu). Kolejny turniej dla młodych adeptów tej dyscypliny, który jednocześnie będzie mistrzostwami Radomia, odbędzie się 29 maja w sali PSP nr 17 przy ul. Wierzbickiej.

Radomski jedynak

PIŁKA NOŻNA. Artur Kalbarczyk z RKP Broń Radom to jedyny przedstawiciel naszego miasta, który otrzymał powołanie do kadry Mazowsza z rocznika 1995 na mecz mistrzowski z reprezentacją Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Pojedynek odbędzie się w Warszawie w czwartek (21. maja).