Pięć krążków naszych dżudoków

Aż pięciokrotnie na podium młodzieżowych mistrzostw Polski do lat 23, które odbyły się we Wrocławiu, stawali dżudocy z Opola. Złote medale zdobyli Agata Ozdoba i Robert Wandor.
Dorobek opolan mógł być jeszcze bardziej okazały, niestety, z powodu kontuzji na zawody do stolicy Dolnego Śląska nie pojechał murowany kandydat do złota w kategorii 66 kg Tomasz Kowalski (AZS Opole).

Faworytami swoich kategorii wagowych byli również inni reprezentanci AZS-u, broniący tytułów sprzed roku: Ozdoba (63 kg) i Wandor (60 kg). Oboje nie zawiedli, pewnie wygrali wszystkie swoje pojedynki i stanęli na najwyższym stopniu podium.

Dorobek podopiecznych trenera Edwarda Faciejewa uzupełnił Jan Kowalik, który wywalczył brąz w kategorii 73 kg. Opolanin może mówić o pechu, bowiem w półfinale przegrał z Piotrem Kurkiewiczem (Ryś Warszawa) przez wskazanie sędziów 1:2.

Blisko medalu była także inna akademiczka Marta Licznar, która w pojedynku o brąz przegrała z Katarzyną Wilczyńską (AZS Łódź).

W klasyfikacji medalowej zawodów opolski AZS zajął wysokie trzecie miejsce, ustępując jedynie potęgom tej dyscypliny sportu w naszym kraju Czarnym Bytom i Gwardii Warszawa.

Dwa pozostałe medale dla naszego regionu zdobyli zawodnicy opolskiej Gwardii.

Blisko triumfu w kategorii 52 kg była Martyna Martynowicz, niestety, w finale musiała uznać wyższość Marty Kubań (Gwardia Warszawa) i zadowolić się srebrnym krążkiem.

Z kolei na najniższym stopniu podium w kategorii 66 stanął jej klubowy kolega Krystian Jurowski.