Sport w skrócie

MOTOCROSS

Blisko 200 uczestników brało udział w zawodach w Rosówku i Nowogardzie. Zmagania w różnych klasach (pojemność silnika) obserwowało po cztery tysiące kibiców. W Rosówku (zdjęcie z tych zawodów) przeprowadzona została pierwsza runda Mistrzostw Polski w trzech klasach. Grupę MX 2 junior wygrał Bartosz Piątek, MX 1 Łukasz Kędzerski, MX 65 - Kamil Osieleniec. Starsi zawodnicy wystąpili na torze Smoczak w Nowogardzie. Tam odbyła się druga runda MP w klasie MX 2, którą wygrał Łukasz Lonka oraz MX 85 - Szymon Motylewski. Na zakończenie zawodów ścigali się weterani. Wygrał Jacek Lonka.

KAJAKARSTWO

Tomasz Cieślak i Dariusz Sobczak (Wiskord Szczecin) wywalczyli w Ostródzie srebrny medal Mistrzostw Polski juniorów w maratonie w grupie K-2 na 20 kilometrów. Tuż za podium w rywalizacji seniorskich dwójek na dystansie 30 km uplasowali się bracia-bliźniacy Karol i Wojciech Niesterowicz. Wszyscy są podopiecznymi Piotra Szczeszka.

BOKS

Turniej "Sobota bokserska" odbył się w Szczecinie i zgromadził ponad 50 pięściarzy z kilku województw. Nagrody specjalne otrzymali: Kuba Wijata (Gruchała Team Chojnice, najlepszy zawodnik), Justyna Pietras (Garda Chojna, najlepsza zawodniczka), Sebastian Wiktorzak (Olimp Szczecin, najlepszy bokser ze Szczecina), Damian Sobczak (Skorpion Prawobrzeże Szczecin, wychowanek trenerów Patryka Tkaczka i Pawła Tejzy; najlepszy ze Skorpiona - organizatorów zawodów).

PŁYWANIE

Przemysław Stańczyk (MKP Szczecin) wygrał klasyfikację mężczyzn w zawodach o Grand Prix Dębicy. Stańczyk był trzykrotnie drugi na 200, 400 i 800 m kraulem. Ten najdłuższy wyścig wygrał Mateusz Sawrymowicz (MKP). Bardzo dobrze zaprezentowała się Paulina Zachoszcz (Znicz Koszalin), która wygrała na 50 m stylem klasycznym, a na 100 i 200 m była druga. Agnieszka Krzyżostoniak (MKP) była trzecia na 100 m grzbietem.

FUTSAL

Paradise Szczecin (zespół amatorski) przegrał pierwszy mecz ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Polski z brązowymi medalistami zakończonych przed tygodniem rozgrywek ligowych o MP - Akademią Słowa Pniewy 1:12 (0:6). Szczecinianie już podczas przedmeczowej rozgrzewki zaprezentowali się na luzie, jakby niespecjalnie wierzyli w zwycięstwo. Już po minucie gry goście prowadzili 1:0, a gdyby mieli lepszą skuteczność, to pewnie strzeliliby 20 bramek. Gospodarze też mieli kilka okazji, ale honorowego gola zdobyli dopiero 5 sekund przed końcem spotkania. Tak się cieszyli, że pozwolili sobie wbić jeszcze jednego gola.

WIOŚLARSTWO

Złoci medaliści z Pekinu - Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski (AZS Szczecin) rozpoczęli wczoraj zgrupowanie w Wałczu. Razem z partnerami z osady czwórki podwójnej będą szlifować dyspozycję przed zawodami PŚ w Barcelonie.