Sport.pl

Damian Jonak nokautuje w Gdyni

Trzech Polaków walczyło o mistrzowskie pasy podczas sobotniej gali boksu zawodowego ?Wojak Boxing Night? w Gdyni. W pojedynku wieczoru, którego stawką był tytuł czempiona kategorii junior średniej organizacji IBC, Damian Jonak zwyciężył przez techniczny nokaut w 6. rundzie Domingosa Nascimento Monteiro
Niepokonany w 20 profesjonalnych walkach Jonak swój występ rozpoczął nerwowo, jednak po trzech w miarę wyrównanych starciach zaczął przełamywać rywala z Luksemburga. W czwartej odsłonie Monteiro dwukrotnie powędrował na matę ringu po prawych sierpowych Polaka. W piątej rundzie po zainkasowaniu kolejnego mocnego ciosu Monteiro przyklęknął, próbując w ten sposób zyskać kilka sekund na odpoczynek. Gdy sytuacja powtórzyła się zaraz na początku szóstego starcia, sędzia zdecydował się przerwać walkę, ogłaszając zwycięzcą Jonaka.

- Początkowe rundy nie były dobre w moim wykonaniu.- ocenił nowy czempion IBC- Uważam, że moje akcje mogły być na lepszym poziomie, ale z rundy na rundę rozkręcałem się i później pokazałem już dużo lepszy boks.

Zanim do ringu weszli Jonak i Monteiro publiczność zgromadzona w gdyńskiej Hali Widowisko-Sportowej zobaczyła w akcji dwóch młodzieżowych mistrzów świata federacji WBC. Boksujący w kategorii ciężkiej Andrzej Wawrzyk po emocjonującej potyczce zastopował w 5. rundzie Raymonda Ochienga , a junior ciężki Tomasz Hutkowski wypunktował w 10 starciach Bena Nsafoaha.

Swoje pojedynki podczas pierwszej gali z cyklu "Wojak Boxing Night" wygrali także: Tomasz Bonin, Jarosław Hutkowski i Krzysztof Szot.Więcej o: