Brydżyści walczą o finał

Zawodnicy Petro Energorem Płock stają przed szansą wywalczenia awansu do finału brydżowej Superligi. Żeby znaleźć się w czwórce najsilniejszej ligi świata, muszą pokonać w weekend Mrągovię
Zadanie nie jest łatwe. Co prawda w zasadniczej części sezonu płocczanie byli znacznie lepsi od rywali, ale w fazie play-off daje to im tylko nieznaczną przewagę. Za to w Mrągovii, która przed czterema laty była Mistrzem Polski, gra para reprezentacji Polski Bogusław Gierulski - Jerzy Skrzypczak. A i pozostali brydżyści również należą do ścisłej krajowej czołówki. Ekipa Petro Energorem pała za to żądzą rewanżu za porażkę z Mragovią w 2006 r. Wtedy, w półfinale czempionatu, płocczanie przegrali, zajmując ostatecznie 4. miejsce. Mrągowianie sięgnęli za to po srebro.

Sobotnio-niedzielny mecz odbędzie się w siedzibie banku Millennium w Płocku (ul. Nowy Rynek 8). Składające się z 72 rozdań spotkanie, na które kibice mogą wejść bezpłatnie, rozpocznie się w sobotę o godz. 12. Druga część w niedzielę o 10.30. Petro Energorem reprezentują Grażyna Brewiak z Anną Sarniak, Dariusz Krajewski z Leszkiem Łuniewskim oraz Tomasz Wiśniewski z Maciejem Wiąckiem.

Wygrana da gospodarzom upragniony awans. Porażka 5. miejsce w ekstraklasie.