Sport.pl

Franck Ribery w Realu, a nie w Manchesterze?

Pomocnik Bayernu Monachium Franck Ribéry przejdzie latem nie do Manchesteru Utd. a do Realu Madryt. Florentino Perez, który wkrótce zostanie wybrany nowym prezydentem ?Królewskich?, zapowiada również sprowadzenie Kaki i Cristiano Ronaldo. Za 200 mln euro!
Francuski dziennik "L'Equipe" podaje plany jakie chce wdrożyć w życie po ponownym wybraniu na prezydenta Realu Florentino Perez (ma do tego dojść 14 czerwca). Priorytetem dla niego będzie sprzątnąć sprzed nosa Manchesterowi Utd. i Barcelonie Ribéry'ego. W poniedziałek brytyjski dziennik "The Guardian" napisał, że Anglicy oferują za 26-letniego Francuza 70 milionów euro. Katalończycy z kolei "podchodzą" do Riberey'ego od kilku miesięcy.

Real ma przekonać jednak pomocnika Bayernu i jego klub nie tylko pieniędzmi. Perez zamierza bowiem sprowadzić do Realu Zinedine'a Zidane'a. "Zizou" ma pełnić w klubie z Madrytu oficjalną funkcję ambasadora, a nieoficjalną doradcy prezydenta. Menadżerem Zidane'a jest Alain Migliascio, agent Ribéry'ego. W ten sposób do Madrytu najlepszy piłkarzy Bayernu ma drogę na skróty. Za transferem do Realu optuje również mocno żona Ribery'ego, dla której piłkarz zmienił kilka lat temu religię przechodząc z islam.

Według "L'Equipe" informacja o transferze piłkarza ma się pojawić w najbliższych dniach. Bayern prawdopodobnie ulegnie, bo Ribery ma ważną umowę do czerwca 2011 roku. Nie chce jej przedłużyć.

Sprowadzenie Kaki i Cristiano Ronaldo mają być kolejnymi krokami Pereza, ale sezon transferowy zacznie się na dobre dopiero w lipcu.

Franck Ribery zastąpi w Man Utd Cristiano Ronaldo?
Manchester chce Ribery'ego - Daje 62 mln funtów! >