Radwańska w ćwierćfinale zagra z Williams

Agnieszka Radwańska spotka się w ćwierćfinale turnieju w Rzymie z Venus Williams. amerykanka pokonała w trzech setach Rosjankę Annę Czekwetadze.

Amerykanka gładko wygrała pierwszego seta do zera, ale w drugim napotkała niespodziewane problemy. Czekwetadze doprowadziła do tie-breaka, którego wygrała i wyrównała stan meczu. W ostatnim secie lepsza okazała się jednak Williams, która w czwartkowym ćwierćfinale zmierzy się z Agnieszką Radwańską.

Nie wszystkie faworytki tak jak Williams, osiągnęły ćwierćfinał turnieju w Rzymie. Wcześniej odpadła jej siostra Serena. W środowym meczu III rundy z Radwańską przegrała Ana Ivanović. Dwie piłki od pożegnania się z turniejem była też liderka rankingu WTA Dinara Safina, która w trzecim secie przegrywała już 2:5 z Chinką Jie Zheng. Udało się jej jednak odrobić straty i w 1/4 zagra z nierozstawioną Hiszpanką Marią Martinez Sanchez.

Radwańska pokonała gwiazdę tenisa - czytaj tutaj ?