Remisowa feta w Stalowej Woli

W pierwszym meczu finałowym play-off w I lidze koszykarze Stali Stalowa Wola zremisowali z Polonią 2011 Warszawa 94:94. Rewanż za tydzień w Warszawie.

Wynik w tym meczu miał drugorzędne znaczenie, bowiem obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do Polskiej Ligi Koszykówki - Polonia po wygranej 3:1 w półfinałowej rywalizacji do trzech zwycięstw z Zastalem Zielona Góra, a Stal potrzebowała aż pięciu spotkań, by pokonać Big Stara Tychy.

Mimo to zawodnicy stworzyli niezłe widowisko, w którym wynik do końca był niewiadomą. Zaczęło się lepiej dla gospodarzy, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą siedmiu punktów. Później do głosu doszli przyjezdni. W drugiej kwarcie zmniejszyli przewagę Stali do dwóch "oczek", a po przerwie objęli prowadzenie i po 30 minutach wygrywali 69:67.

Korzystny wynik goście utrzymywali jeszcze do 37. minuty. Wtedy celnym rzutem za trzy punkty popisał się Bartłomiej Szczepaniak i był remis 87:87. Ten sam zawodnik w końcówce spotkania wykorzystał dwa rzuty wolne i doprowadził do wyniku 94:94. Goście próbowali jeszcze przeprowadzić skuteczną akcję, ale nie starczyło im czasu.

Mimo remisu po spotkaniu wystrzeliły korki szampanów, a stalowowolscy koszykarze wraz z prawie kompletem kibiców świętowali awans po 11 latach do najwyższej klasy rozgrywkowej. Uroczystości związane z awansem odbyły się również przed meczem, gdy koszykarze otrzymali gratulacje, puchary oraz pamiątkowe medale od prezesa stalowowolskiego klubu Leszka Kaczmarskiego, dyrektora Stali Dariusza Schlage oraz prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Koszykówki Zbigniewa Błażkowskiego.