Lato: Jestem zadowolony z Leo. Zwolnienia nie będzie.

Prezes PZPN Grzegorz Lato poinformował na konferencji prasowej, że na chwilę obecną nie ma możliwości zwolnienia trenera Leo Beenhakkera. Mimo dzisiejszych doniesień "Dziennika" prezes oświadczył, że jest bardzo zadowolony ze współpracy z Holendrem.
Po dzisiejszym spotkaniu w PZPN, na którym trener kadry odpowiadał na pytania członków zarządu, Lato powiedział, że Beenhakker udzielał bardzo wyczerpujących wypowiedzi, które prezydium przyjęło do wiadomości.

Prezes nie ukrywał, że jest zadowolony ze współpracy z Leo i nie ma możliwości, aby został on teraz zwolniony. Ma poprowadzić kadrę do końca eliminacji mistrzostw świata, a w przypadku awansu, kontrakt zostanie automatycznie przedłużony.

Zarówno Lato jak i Beenhakker byli na konferencji w wyśmienitych humorach, a Holender rzucił na koniec, że jest mu bardzo przykro z powodu smutku dziennikarzy, którzy przez ostatnie tygodnie wieścili jego odejście z funkcji trenera reprezentacji.

Wiceprezes PZPN Antoni Piechniczek dodał, że szkoleniowiec kadry nie został wezwany na spotkanie po to, aby go zwolnić, a jego konflikt z Holendrem jest tylko wytworem wyobraźni dziennikarzy.

O doniesieniach prasy w sprawie odejścia Leo - czytaj tutaj »