MŚ w hokeju - debiutanci spadają, Dania nadal w elicie

Na szwajcarskich mistrzostwach świata zakończyła się już walka o utrzymanie wśród najlepszych drużyna globu. W przyszłym roku wśród hokejowej elity ponownie pojawią się reprezentacje Danii i Niemiec. Austriacy i Węgrzy spadli do Dywizji I, w której grają Polacy.
Niemcy jako organizator przyszłorocznego czempionatu utrzymanie mieli zapewnione jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw w Szwajcarii. Faktyczna walka o pozostanie w elicie rozegrała się zatem między Austriakami, Duńczykami i Węgrami. Tak naprawdę liczyły się jednak tylko dwie pierwsze ekipy, obie pokonały bowiem Niemców i gładko rozprawiły się z Madziarami. W decydującym spotkaniu lepsza okazała się Dania, która wygrała z Austrią 5:2, mimo że po niespełna trzech minutach meczu przegrywała już 0:2.

W drugim meczu Niemcy wygrali 2:1 z Węgrami i tym samym odnieśli swoje jedyne zwycięstwo na Mistrzostwach. Madziarzy, których już sam awans do elity był ogromnym zaskoczeniem przegrali wszystkie sześć spotkań na turnieju i uzyskali bilans bramkowy 4-28. Z elitą pożegnały się więc oba zespoły, które przed rokiem do niej awansowały.

Dania - Austria 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Niemcy - Węgry 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Kto awansował do ćwierćfinałów - czytaj tutaj »