Tomasz Adamek: Na 99 procent moim rywalem będzie Godfrey

Jest już prawie pewne, że w swojej drugiej obronie tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji IBF Tomasz Adamek (37-1, 25 KO) zmierzy się z Amerykaninem Mattem Godfrey'em (18-1, 10 KO).
- Na 100 procent walczę 10 lipca w hali Prudential Center w Newark i na 99 procent moim rywalem będzie Godfrey.- powiedział w wywiadzie dla BOKSER.ORG "Góral"- Właśnie rozmawiałem z moim adwokatem i, z tego co mi wiadomo, we wtorek zostanie podpisany kontrakt, zarówno przez Godfrey'a jak i telewizję.

Czempion z Gilowic ujawnił między innymi również, że w przypadku lipcowej wygranej z Godfrey'em jesienią prawdopodobnie spotka się w pojedynku rewanżowym ze Stevem Cunninghamem (21-2, 11 KO) lub zaboksuje w starciu unifikacyjnym z jednym z mistrzów innych organizacji.

28-letni Matt Godfrey jest aktualnie notowany na 9. pozycji rankingu International Boxing Federation. Jako amator święcił triumfy głównie na imprezach krajowych. Karierę zawodową rozpoczął w 2004 roku, notując od tamtej pory kilka zwycięstw nad solidnymi pięściarzami i sięgając po regionalne pasy mistrzowskie, m.in. NABF i WBC Continental Americas.

W marcu 2008 roku był bliski walki o tytuł mistrza świata federacji WBC, jednak w pojedynku eliminacyjnym uległ na punkty Czechowi Rudolfowi Krajowi. Godfrey Mierzy 183 centymetry (4 cm mniej od Adamka), jego ringowy przydomek to "Too Smooth".

Więcej o boksie na bokser.org  »