Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale w Stuttgarcie

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Stuttgarcie (z pulą nagród 700 tys. dol.). W trzeciej rundzie Polka pokonała Bułgarkę Cwetanę Pironkową 6:3, 6:3.

W ćwierćfinale rywalką Radwańskiej będzie Dinara Safina (Rosja), która pokonała w II rundzie Danielę Hantuchovą (Słowacja) 6:4, 6:2.

Zwycięstwo przyszło Polce dość łatwo. Cały mecz trwał niecałe 79 minut. Dla 19-letniej Polki było to szóste zwycięstwo nad Pironkową w ostatnich trzech latach.

Radwańska już w drugim gemie przełamała Bułgarkę i choć chwilę potem sama straciła swoje podanie, to nie dała zbić się z tropu i wygrała kolejne dwa gemy. Ostatecznie tę partię wygrała 6:3, wykorzystując drugi setbol.

W drugim secie Radwańska zaczęła od przełamania podania rywalki, a ta odpowiedziała jej tym samym po chwili. Potem Bułgarka objęła prowadzenie 2:1. Potem jednak trzy gemy z rzędu wygrała Radwańska. Takiej przewagi już nie dała sobie odebrać.

Wynik meczu 3. rundy:

Agnieszka Radwańska (Polska, 8) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria) 6:3, 6:3

Kto to jest Pironkowa?

22 - letnia Bułgarka nie wygrała jeszcze żadnego turnieju z cyklu WTA. Jako swój największy sukces Pironkowa może zapisać wygraną w 2006 roku z Venus Williams w pierwsze rundzie Australian Open.

W karierze Bułgarka zarobiła już ponad 600 tys. dolarów. Najwyżej w rankingu WTA była sklasyfikowana na 50 miejscu.

Specjalny serwis o Agnieszce Radwańskiej na Sport.pl - czytaj tutaj ?