Męki lidera, remis Stali

W zaległej 17. kolejce III ligi piłki nożnej prowadząca w tabeli Resovia długo męczyła się z outsiderem z Biłgoraja, by wygrać 3:2. Stal Rzeszów zremisowała 1:1 z Orlętami w Łukowie.

Dwie różne drużyny Resovii oglądali kibice w pojedynku z Ładą. W pierwszej połowie podopieczni Tomasza Tułacza grali słabo i popełniali proste błędy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 6. minucie Tomasz Blicharz w sytuacji sam na sam pokonał Tomasza Króla. Kwadrans później Marek Kusiak sfaulował w polu karnym Mariusza Myszkę, a jedenastkę na drugiego gola dla Łady zamienił Sebastian Skrzypek.

Dopiero po stracie drugiej bramki gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Jednak gole zaczęli strzelać dopiero po zmianie stron. Już w 47. minucie Mariusz Wiktor wykorzystał dośrodkowanie Kamila Walaszczyka i zdobył kontaktową bramkę. W 63. minucie był już remis, gdy Walaszczyk wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Pawle Cygnarze.

Minęło kilka minut i trzeciego gola dla Resovii zdobył Piotr Kamiński, który po zagraniu Wiktora przelobował bezradnego Tomasza Kozaka.

RESOVIA 3 (0)

ŁADA BIŁGORAJ 2 (2)

Bramki: Wiktor (47.), Walaszczyk (63. z karnego), Kamiński (73.) - Blicharz (6.), Skrzypek (24. z karnego).

Resovia: Król - Pydych, Kusiak, Baran, Szkolnik Ż - Jakubowski (26. Tyrkało), Madeja Ż (26. Wiktor), Cygnar, Walaszczyk - Turczyn (46. Danielak), Kamiński (85. Grabowski).

Łada: Paczos (49. Kozak) - Komosa Ż , Kasiak Ż , CZ , Skrzypek, Krzyszkowski - Sawczuk, Bobiłek, Onkiewicz, Fulara - Blicharz (85. Garbacz), Myszka Ż .

Sędziował: Tomasz Jagieła z Krosna.

Piłkarze Stali Rzeszów stracili dwa punkty w Łukowie. Po pierwszej połowie rzeszowianie przegrywali po golu Artura Gaja. Tuż po zmianie stron wyrównał Wojciech Reiman. Później obie drużyny miały okazje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale wynik już nie uległ zmianie. Dodatkowo Stal kończyła mecz w osłabieniu, bo w 90. minucie czerwoną kartkę zobaczył Szymon Solecki.

ORLĘTA ŁUKÓW 1 (1)

STAL RZESZÓW 1 (0)

Bramki: Gaj (18.) - Reiman (47.).

Orlęta: Olszewski - M. Szewczak, Grula, Janicki, Wróbel - Aleksandrowicz (66. Oponowicz), Wryk, Skrzymowski, P. Szewczak (25. Szlaski) - Dziewulski, Gaj.

Stal: Mazurek - Solecki Ż , CZ , Duda, Tomasik, Sikorski (80. Szala) - Krauze (60. Sonko), Reiman, Kloc (75. Majda), Cieślik - Udoudo Ż , Gryboś (70. Wójcik).

Sędziował: Marek Kudela z Zamościa.

Pozostałe wyniki 17. kolejki:

Tomasovia Tomaszów Lubelski - Górnik II Łęczna 0:2, Izolator Boguchwała - Avia Świdnik 1:0, Karpaty Krosno - Orzeł Przeworsk 1:0, Orlęta Radzyń Podlaski - Unia Nowa Sarzyna 0:3. W meczach rozegranych wcześniej: Stal Kraśnik - Stal Mielec 1:1, Spartakus Szarowola - Wisłoka Dębica 0:0. W meczu zaległym 23. kolejki: Stal Mielec - Wisłoka Dębica 0:0.