Złoty Puchar CONCACAF. Amerykanie pokonali Kubę

Reprezentacja USA pokonała w Pasadenie Kubę 1:0 (1:0) w meczu grupy B turnieju piłkarskiego o Złoty Puchar CONCACAF.

Zespół USA - podobnie jak Korea Południowa - jest rywalem polskich piłkarzy w grupie D tegorocznych mistrzostw świata.

Amerykanie odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie B. Wcześniej 2:1 pokonali Koreę Południową. Jedyną bramkę zdobył w 22 minucie gry Brian McBride, który skutecznie wykonał rzut karny podyktowany za faul Mario Rodrigueza na DeMarcusie Beasleyu.

Przewaga piłkarzy Stanów Zjednoczonych w całym meczu nie podlegała dyskusji. Amerykanie oddali pięć celnych strzałów na bramkę rywali, a Kubańczycy zmusili Kaseya Kellera do interwencji

tylko dwa razy. Najlepszą okazję do zdobycia gola dla Kubańczyków zmarnował Jeniel Marquez, ale jego uderzenie odbił Keller.

Okazje do podwyższenia wyniku zmarnowali Jeff Cunningham, który z ośmiu metrów nie trafił do kubańskiej bramki oraz Josh Wolff, którego strzał w 50 minucie przeleciał tuż obok słupka.

Był to dopiero drugi mecz obu zespołów od czasu, gdy władzę na Kubie przejął Fidel Castro, a piąty w całej historii konfrontacji między tymi zespołami.

Wynik poniedziałkowego meczu grupy B:

USA - Kuba 1:0 (1:0): Brian McBride (22.-karny)

Grupa A

Meksyk - Gwatemala 3:1 (2:1): Adolfo Bautista (27.-karny), Marco Garces (38.), Carlos Ochoa (90.) - Juan Carlos Plata (36.)

1. Meksyk 6 4-1

2. Salwador 0 0-1

3. Gwatemala 0 1-3