David Coulthard: Kubica wśród wyróżniających się

- Kubica musi się zastanowić, czy BMW Sauber ma wystarczające środki, odpowiednich ludzi i czy w ogóle chce angażować się w Formułę 1 tak, by być jeszcze lepsze. Ale na razie musi pracować nad poprawą samochodu razem z zespołem - mówi David Coulthard w rozmowie z Łukaszem Ceglińskim.
- Grupa, którą można wyróżnić to: Robert Kubica, Sebastian Vettel, Mark Webber, Alonso, Lewis Hamilton, także Felipe Massa. To świetni kierowcy, którzy w dobrym samochodzie mogą zdobyć mistrzostwo. Ale nie wiem, kto jest najlepszy - uważa Coulthard. W gronie najlepszych Coulthard nie widzi Kimi Raikkonena. - Niewątpliwie ma wrodzony talent i pod tym względem należy do czołówki, ale on nie pracuje tak ciężko jak inni. Trudno na nim polegać, jeśli chce się pracować nad rozwojem samochodu - twierdzi.

Zapytany o przyszłość Kubicy, Szkot stwierdził, że Polak to bardzo utalentowany kierowca, ale nie powinien się teraz zastanawiać nad kontraktem na przyszły sezon, czy ewentualnym nowym pracodawcą tylko wraz z zespołem skoncentrować się nad poprawą bolidu. BMW nie powinno "odpuszczać" tego sezonu. - Jest jeszcze za wcześnie. Poza tym w 2010 r. znów zmienią się przepisy - nie będzie tankowania w trakcie wyścigów, używania koców grzewczych na opony. Lepiej skupić się na obecnym sezonie i zrobić wszystko, aby poprawić wyniki. Przynajmniej do połowy rywalizacji - powiedział doradca w Red Bullu.

Magazyn F1: Czy deszcz czy słońce i piach, Kubica przegrywa. Jak to znosi?


Więcej w wywiadzie Coultharda dla Sport.pl - czytaj tutaj >