Radwańska rozbiła Wozniak w drugim secie

Agnieszka Radwańska pokonała w pierwszej rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie Kanadyjkę Aleksandrę Wozniak 7:6 (6-2), 6:0. Polka w ćwierćfinale może zmierzyć się z Dinarą Safiną, numerem jeden na świecie.

Rozstawiona z ósemką Radwańska tylko w pierwszym secie miała kłopoty z Wozniak, która w światowym rankingu WTA zajmuje 26. miejsce. Polka (WTA 12) przegrywała w nim już 4:5, ale w końcówce była wyraźnie lepsza od Kanadyjki, a drugi set był jednostronną demonstracją siły Radwańskiej. Polska tenisistka nie dała żadnych szans mającej polskie korzenie rywalce - lepiej poruszała się po korcie, pewniej serwowała, imponowała w długich wymianach, ale też przy siatce. - Pierwszy set był trudny, Aleksandra zagrała znacznie lepiej niż w marcu, gdy pokonałam ją w Indian Wells. Znacznie mogła mieć nawierzchnia. Tamto spotkanie było przecież na korcie twardym, a teraz na mączce - mówiła tuż po meczu Radwańska. Dlaczego drugi set był tak szybki? - Nie wiem, taki jest czasem kobiecy tenis - wzruszyła ramionami 20-letnia Polka.

W Stuttgarcie na dobre rozpoczyna się kobiecy sezon na kortach ziemnych, którego zwieńczeniem będzie rozgrywany na przełomie maja i czerwca w Paryżu wielkoszlemowy Roland Garros. Radwańska po Stuttgarcie, gdzie pula nagród wynosi 700 tys. dol, wystąpi w Rzymie, Madrycie i Warszawie.

O tym, że najlepsza polska tenisistka jest w niezłej formie i może być groźna na ceglanej nawierzchni można się było przekonać już w ostatni weekend w Gdyni, gdy Agnieszka przyczyniła się do zwycięstwa Polski 3:2 w meczu Pucharu Federacji z Japonią. Pojedynek był rozgrywany właśnie na mączce.

W drugiej rundzie w Stuttgarcie Radwańska zmierzy się ze swoją dobrą znajomą - Bułgarką Cwetaną Pironkową (WTA 50), którą w ostatnich trzech latach pokonała aż pięciokrotnie. Polka znów będzie zdecydowaną faworytką i jeśli wygra, to w ćwierćfinale może spotkać się z Dinarą Safiną, aktualną liderką rankingu WTA (o ile Rosjanka sensacyjnie nie odpadnie wcześniej). Radwańska w tym roku jeszcze nie pokonała wyżej od siebie notowanej rywalki. Jej najlepsze wyniki to ćwierćfinał Indian Wells i 1/8 finału w Miami.

W mniejszym turnieju w marokańskim Fez (pula nagród 220 tys. dol.) grają Marta Domachowska (WTA 109) i Urszula Radwańska (WTA 82). Domachowska, która w poniedziałek pokonała Marię Kirilenko miała dzień przerwy, a w środę w drugiej rundzie zmierzy się z Hiszpanką Evą Fernandez-Brugues (WTA 279). W turnieju gra również Urszula Radwańska.

Jak grała Radwańska z Wozniak? Relację z meczu - czytaj tutaj ?