W IV lidze podwójne derby regionu

PIŁKA NOŻNA. Piłkarska karuzela rozkręciła się na dobre. Po trzech dniach odpoczynku na boiska wybiegną przedstawiciele czwartej ligi, by rozegrać 25. serię spotkań
Dużo emocji z pewnością będzie w Radomiu i Białobrzegach, gdzie dojdzie do lokalnych derbów. Radomiak zmierzy się z Wulkanem Zakrzew. Podopieczni Jarosława Czupryna, pomimo że w tabeli zajmują dopiero 12. miejsce, w rundzie wiosennej pokazali, że niestraszne są im zespoły z byłego Radomskiego. Zakrzewianie zdobyli komplet punktów w Białobrzegach i zremisowali w Zwoleniu. - Tak się ułożyła tabela, że musimy wygrywać każdy pojedynek. Jako były zawodnik wiele zawdzięczam Radomiakowi, jednak obecnie pracuję w Zakrzewie i sentymenty odkładam na bok. Nikt nie pauzuje za kartki, więc zapowiada się ciekawe widowisko - poinformował "Gazetę" Jarosław Czupryn, szkoleniowiec Wulkanu. Kibicom na Struga przypomną się w akcji m.in. Dariusz Rysiewski i Tomasz Borkowski, którzy wiele lat reprezentowali barwy zielonych.

Z kolei w Białobrzegach dojdzie do rywalizacji dwóch zespołów, które wiosną dopadł prawdziwy kryzys. Zarówno Pilica, jak i Warka będą chciały udowodnić, że potrafią grać w piłkę, i zainkasować komplet punktów.

Interesująco powinno być w Zwoleniu. Miejscowa Zwolenianka zagra z liderem - KS-em Piaseczno. W dotychczasowych 11 meczach wyjazdowych piłkarze z Piaseczna zdobyli maksymalną liczbę 33 "oczek". - Nie będzie z mojej strony żadnej dodatkowej motywacji. Zawodnicy, grając z drużynami ze ścisłej czołówki ligi, sami się promują. Mamy na tyle silny zespół, że wierzę w zwycięstwo - stwierdził z przekonaniem Waldemar Garbat, prezes Zwolenianki. W meczu kolejki będzie mógł wystąpić najskuteczniejszy piłkarz ligi Grzegorz Seremak, który w ostatnim pojedynku przeciwko Mazovii Mińsk Mazowiecki pauzował za nadmiar żółtych kartek. Tymczasem w Szydłowcu miejscowa Szydłowianka podejmie Koronę Góra Kalwaria, a więc były klub obecnego szkoleniowca niebieskich Arkadiusza Skoniecznego. Jego gracze po zwycięstwie 1:0 z Mszczonowianką zapowiadają walkę o całą pulę.

Inne mecze 25. kolejki: Mszczonowianka Mszczonów - Zryw Sobolew, Piast Piastów - Sparta Jazgarzew, Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Skra Konstancin, Amur Wilga - Ursus Warszawa 0:3 walkower, pauza - Mazovia Mińsk Mazowiecki.