Sport w skrócie

KOLARSTWO TOROWE

Małgorzata Wojtyra z Elektrobudu Bo-Go Szczecin wygrała pięć wyścigów podczas zawodów Pucharu Polski w Szczecinie. Była bezkonkurencyjna w wyścigu punktowym, scratchu (dwukrotnie), keirinie i sprincie olimpijskim (z Martą Szczuko). Dobre wyniki zanotowała Kross Ziemia Darłowska. Dominika Mączka, Agnieszka Sawosz i Aleksandra Maciąg wygrały wyścig drużynowy, w sprincie drużynowym Mączka i Żaneta Komoś zajęły 2. miejsce. Dominika była też 2. w wyścigu na 500 m, w punktowym i scratchu druga była Ola Maciąg. W rywalizacji panów mniej sukcesów naszych. Rafał Ratajczyk i Rafał Poper zajęli 3. lokatę w madisonie, a indywidualnie "Rataj" był 2. w wyścigu punktowym. Na tor wrócił Damian Zieliński (wszyscy z Gryfa Szczecin) i zajął 5. miejsce w keirinie.

PIŁKA WODNA

Arkonia Szczecin pokonała UKPW 44 Warszawa 12-8 i przegrała 4-5 z ŁSTW Łódź w kolejnym turnieju eliminacji do MP seniorów. Mimo porażki szczecinianie utrzymali 1. miejsce po turniejach eliminacyjnych i będą faworytami finału, który zorganizują w... Gorzowie. Basen SDS jest w przebudowie.

LEKKOATLETYKA

500 osób wzięło udział w 33. edycji Krzywińskiej Ligi Biegów Przełajowych. Tak jak w Szczecinie, rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (w sumie rozdano nagrody w 22 kategoriach), a gościem honorowym był kajakarz Daniel Jędraszko.

MARATON

Arkadiusz Skrzypiński (Sopur Team / Start Vobis Szczecin) wygrał konkurencję handbike w czasie niedzielnego Cracovia Maraton. Nasz zawodnik pokonał dystans w godzinę i 21 min. To wynik gorszy o 13 min od niedawno ustanowionego rekordu Polski. Czas jednak nie miał większego znaczenia, bo Skrzypiński był ostatnio w podróży. W poprzedni poniedziałek wygrał maraton w Bostonie, w środę wrócił do kraju, w sobotę pojechał do Krakowa. Trzecie miejsce zajął Zbigniew Wandachowicz, siódme Mariusz Gryglas (obaj Start Szczecin).

PIŁKA NOŻNA

W siedzibie Pogoni Szczecin można nabyć bilety (w cenie 10 zł) na środowy mecz portowców z Zawiszą w Bydgoszczy. Wejściówki będą do nabycia w kasie przy ul. Karłowicza we wtorek, w godzinach 9-16 i w środę 9-12. Przy zakupie należy mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość wraz z numerem PESEL.

ZAPISY

Zapisy do Turnieju o Puchar Tymbarku dla 10-letnich lub młodszych piłkarzy przedłużone do 30 kwietnia. Trenerzy lub nauczyciele WF-u mogą zgłaszać zespoły (maksymalnie 12-osobowe) dziewcząt lub chłopców przez: internet - wypełniając formularz dostępny na stronie www.zpodworkanastadion.pl, pocztą tradycyjną do działu UKS przy PZPN, ul. Miodowa 1, 00-080 Warszawa lub faksem na numer 022 625 38 86.