Wychowanka Rekordu Olsztyn na podium mistrzostw Europy

Ula Sadkowska, wychowanka Rekordu Olsztyn, obecnie zawodniczka Gwardii Opole, zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy, które odbywały się w Tbilisi
25-letnia olsztynianka, w zeszłym roku zmieniła barwy klubowe, ale nadal trenuje w stolicy Warmii i Mazur. Nasza judoczka w Gruzji startowała w kategorii +78 kilogramów (to najcięższa kobieca kategoria wagowa). Na początek Ula pokonała Sarę Adlington (reprezentantkę Wielkiej Brytanii). Po losowaniu, które dało jej bezpośredni awans do półfinału, pokonała Słowenkę Luciję Polavder. Dopiero w półfinale olsztynianka uległa zawodniczce z Rosji, Elenie Ivaschenko.

Zawody w Tbilisi były również szczęśliwe dla innego Polaka - klubowy kolega Uli Sadkowskiej, 20-letni Tomasz Kowalski, również zdobył srebrny krążek. Zawodnik z Opola zdobył srebro w kategorii - 66 kilogramów.

Medale Sadkowskiej i Kowalskiego to jedyne medale, jakie udało się zdobyć w Gruzji polskiej reprezentacji. Do Tbilisi pojechało łącznie dziewięciu zawodników. Blisko miejsca na podium był Janusz Wojnowicz (Czarni Bytom), który walczył o brąz, ale przegrał i ostatecznie zawody zakończył na piątej pozycji.

Ten sezon zawodniczka pochodząca z Olsztyna może zaliczyć do wyjątkowo udanych. W lutym, w Superpucharze Świata rozgrywanym w Paryżu, zajęła piątą pozycję. Trzecia była natomiast w Pucharze Świata w Pradze (zawody odbywały się w marcu). Kolejną imprezą, w której nie zabraknie Uli Sadkowskiej są sierpniowe mistrzostwa świata - być może również wtedy olsztynianka stanie na mistrzowskim podium.