Złota Gedania

Siatkarki Energi Gedania wywalczyły na turnieju w Mysłowicach złoty medal mistrzostw Polski juniorek (do lat 19). To czwarty z rzędu medal gdańszczanek w tej imprezie.
W latach 2006-2008 pod okiem trenera Witolda Jagły kolejno zdobywały one brąz, srebro i złoto. Teraz już pod wodzą Grzegorza Wróbla obroniły tytuł mistrzowski. Gedania naszpikowana zawodniczkami pierwszego zespołu (Maja Tokarska, Tamara Kaliszuk, Aleksandra Pasznik, Aleksandra Szymańska) przeszła przez turniej jak burza, wygrywając wszystkie mecze. Najpierw w grupie po zaciętej walce pokonała najgroźniejszego rywala Pałac Bydgoszcz 3:2 (aż 29 pkt Kaliszuk). Potem było już łatwiej, Sparta Warszawa została pokonana 3:0, natomiast MOS Wola Warszawa 3:1. Problemów Gedanii nie sprawił również półfinałowy przeciwnik Wisła Kraków. Bezproblemowe 3:0 i spokojny awans do finału, gdzie czekały już "stare" znajome z Pałacu. Mecz miał dramatyczny przebieg, po czterech setach było 2:2, a w tie-breaku bydgoszczanki prowadziły już 9:3. Finisz Gedanii był jednak niesamowity. Do końca piątego seta straciły już tylko cztery punkty, wygrały go 15:13 i cały mecz 3:2.

Skład Gedanii: Maja Tokarska, Tamara Kaliszuk, Aleksandra Szymańska, Aleksandra Pasznik, Joanna Wołosz, Natalia Kurnikowska, Laura Tomsia, Monika Kwiatkowska, Daria Bąkowska, Paulina Szpak, Małgorzata Łysiak, Adriana Jankowska, Anna Łozowska.