Łucznicy wrócili bez medali

ŁUCZNICTWO. Udział w zawodach Pucharu Polski reprezentantów Sokoła Radom nie wypadł okazale. Najbliżej awansu do najlepszej ósemki była Anna Łęcka Dobrowolska natomiast Jackowi Kwaczyńskiemu przytrafił się problem ze sprzętem.
Zawody w Prudniku zgromadziły blisko dwustu zawodników i zawodniczek z całej Polski. W rywalizacji kobiet jedyną przedstawicielką z Radomia była Anna Łęcka Dobrowolska. Po fazie eliminacyjnej zawodniczka Sokoła Radom zajmowała ósmą pozycję.

Pojedynek z Wiolettą Myszor (Łucznik Żywiec) wyeliminował podopieczną Renaty Grunt z dalszej rywalizacji. Powodów do radości nie mieli tym razem również panowie. - Jacek Kwaczyński miał awarię sprzętu i został sklasyfikowany poza strefą finałową. Do grupy najlepszych 32 zawodników nie awansował również Jacek Czech, kończąc zawody w fazie eliminacyjnej.

Obydwaj panowie zakończyli zatem rywalizację w fazie wstępnej po pierwszych "strzelaniach" w turnieju, który miał być pierwszym etapem przygotowań do walki o miejsca w kadrze narodowej.

Udział w turnieju był przetarciem przed tym, co czeka nas niebawem - mówi Renata Grunt.

- Koncentrujemy się na najbliższych zawodach, które rozegrane zostaną w sobotę w Radomiu. Memoriał Michała Sawickiego będzie doskonałą okazją do zaprezentowania się dla nieco większej grupy zawodników z naszego klubu - nie ma wątpliwości Renata Grunt, szkoleniowiec Sokoła Radom.