Czy Giggs zasłużył na tytuł Piłkarza Roku?

Po przyznaniu tytułu 35-letniej legendzie Manchesteru United na Wyspach pojawiają się głosy, że ta prestiżowa nagroda przyznawana przez Professional Footballers` Association powinna przypaść komuś innemu.
Tak m.in. uważa Ian Rush, Piłkarza Roku 1984. - Wszyscy nominowani gracze są wyjątkowi i nie chciałbym urazić żadnego z nich, zwłaszcza Ryana Giggsa. Jednak moim zdaniem najlepszym zawodnikiem w sezonie jest Steven Gerrard - powiedział były reprezentant Walii internetowemu wydaniu Guardiana.

Jak twierdzi Rush, pomocnik Liverpoolu w tym sezonie gra wyśmienicie i to głównie dzięki jego postawie drużyna ta ma ciągle szanse na tytuł mistrza Anglii. Dlatego to on, a nie Giggs powinien zdobyć prestiżowe wyróżnienie.

Z kolei według Normana Whiteside`a, byłej gwiazdy Manchesteru United, Giggs zasłużył na nagrodę, która jest ukoronowaniem prawie 800 występów Walijczyka na Old Trafford w trwającej prawie dwie dekady karierze. I co nie mniej ważne Giggs mimo 35-lat nadal prezentuje się znakomicie. - Jestem pod wrażeniem jego gry - zapewnia Whiteside.

I przypomina znakomity występ Giggsa przeciwko Chelsea oraz zwycięską bramkę w spotkaniu z West Ham United.

Ryan Giggs dla Sport.pl: Co mnie jeszcze motywuje
O nagrodzie dla Giggsa - czytaj tutaj >