Złoto dla Glonka i Wojtkowiak

Floreciści Sietomu AZS AWFiS Gdańsk znów zdecydowanie najlepsi. Z rozegranych w Opolu mistrzostw Polski przywieźli worek medali

Radosław Glonek i Małgorzata Wojtkowiak (oboje Sietom) zdobyli złote medale w indywidualnych mistrzostwach Polski. Glonek, pokonując w finale Sławomira Mocka (IKS Jamalex Leszno) 15:9, obronił tytuł wywalczony przed rokiem. W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna była Wojtkowiak, która w finale nie dała najmniejszych szans swojej klubowej koleżance Katarzynie Kryczało, wygrywając 15:4. Zawiodła Sylwia Gruchała. Mistrzyni kraju z poprzedniego roku zajęła dopiero piąte miejsce. W ćwierćfinałowej rywalizacji z późniejszą srebrną medalistką, Gruchała minimalnie uległa Kryczało (8:9) i odpadła z walki o medale.

W turnieju drużynowym do kompletu złotych medali zabrakło niewiele. Złotem pokryła się drużyna kobiet w składzie: Gruchała, Wojtkowiak, Kryczało i Anna Rybicka. Zawodniczki Sietomu pokonały w finale drugi zespół z Gdańska (Justyna Anuszewska, Magdalena Knop, Agnieszka Kulczycka, Monika Paliszewska). W finale mężczyzn reprezentanci Sietomu (Glonek, Paweł Osmański, Krzysztof Pietrusiak, Andrzej Witkowski) uznali wyższość florecistów z Wrocławia. Na najniższym szczeblu podium stanął drugi zespół Sietomu (Michał Janda, Filip Płocharski, Tomasz Sinoracki, Rafał Żelazko). W sumie z Opola gdańscy szermierze przywieźli 11 medali (trzy złote, trzy srebrne i pięć brązowych).