NBA: Dallas i Lakers coraz bliżej awansu

Dallas Mavericks i Los Angeles Lakers wygrali swoje sobotnie mecze. Do awansu do kolejnej rundy play-off brakuje im już tylko jednego zwycięstwa. Dallas okazali się lepsi od San Antonio (99:90), a drużyna z Los Angeles pokonała Utah Jazz 108:94.

Zespołowi z San Antonio nie pomogła świetna postawa Tony'ego Parkera, który zdobył 43 punkty, z czego 31 w pierwszej połowie, zakończonej prowadzeniem Spurs 55:51. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gospodarzy był Josh Howard. Rzucił 28 pkt, w tym siedem na początku trzeciej kwarty, wysoko wygranej przez gospodarzy, co przesądziło o ich końcowym sukcesie.

Jeśli we wtorek Mavericks wygrają po raz czwarty, Spurs zostaną wyeliminowani w pierwszej rundzie play off, co nie przydarzyło im się od 2000 roku.

Także jednego zwycięstwa do awansu potrzebują koszykarze Los Angeles Lakers, którzy w sobotę pokonali na wyjeździe Utah Jazz 108:94 i w serii prowadzą 3:1. Kobe Bryant zdobył dla zwycięzców 38 pkt, Lamar Odom 10 oraz miał 15 zbiórek, a Pau Gasol zakończył spotkanie z 13 punktami. Najskuteczniej w ekipie z Salt Lake City zagrali Deron Williams - 23 pkt i 13 asyst oraz Carlos Boozer - 23

pkt i 16 zbiórek.

New Orleans Hornets pokonali Denver Nuggets 95:93, ale w ćwierćfinale przegrywają 1:2. Gospodarze zawdzięczają zwycięstwo przede wszystkim Chrisowi Paulowi, który zdobył 32 punkty i miał 12 asyst. Carmelo Anthony rzucił 25 punkty dla Nuggets, ale nie udał mu się wsad na niespełna pięć sekund przed zakończeniem meczu.

Miami Heat wygrali z Atlantą Hawks 107:78 i w rywalizacji play off objęli prowadzenie 2:1. Najlepiej w ekipie z Florydy zaprezentowali się Dwyane Wade - 29 pkt i osiem asyst oraz Jermaine O'Neal - 22 pkt i 10 zbiórek. Hawks od maja 1997 roku nie wygrali wyjazdowego meczu w play off. Przegrali wszystkie 12, w tym tylko jeden mniej niż dziesięcioma punktami.

Ruszył play off NBA. Kto zostanie mistrzem, Lakares? Cavs? Celtics? Magic?