Mielczanki nadal w elicie

Siatkarki Stali Mielec po raz trzeci pokonały wicemistrza I ligi Piast Szczecin i pozostają w PlusLidze Kobiet. Mielczanki prowadziły już 2:0, by sukces świętować dopiero po tie-breaku.

Po dwóch zwycięskich pojedynkach przed tygodniem w Mielcu podopiecznym trenera Wiesława Popika brakowało już tylko jednej wygranej, by zapewnić sobie utrzymanie w PlusLidze Kobiet. - Mimo to ani myślimy składać broni. Spróbujemy pokonać Stal w piątek, a potem w sobotę. Jeśli tego dokonamy, to w piątym, decydującym meczu może paść każdy wynik - mówiły jednak siatkarki ze Szczecina przed piątkowym pojedynkiem w ich hali.

Jednak po dwóch setach to Stal była zdecydowanie bliżej trzeciego zwycięstwa. Pierwszą dramatyczną partię podopieczne trenera Popika wygrały na przewagi 32:30. W drugiej triumfowały jeszcze wyraźniej, bo 25:21, chociaż przebieg tego seta nie wskazywał na ich zwycięstwo. Gospodynie prowadziły bowiem 16:14, a później 21:18. Jednak od tego momentu zupełnie stanęły i do końca tej odsłony nie zdobyły już punktu.

Wydawało się, że mielczanki, prowadząc 2:0, wykorzystają osłabienia kadrowe szczecinianek, w których składzie - podobnie jak w pierwszych meczach - było tylko osiem zawodniczek. Tym bardziej że w trzeciej partii Stal prowadziła już 16:10. Później gospodynie zaczęły odrabiać straty. Najpierw zmniejszyły przewagę przyjezdnych do trzech punktów (17:20), a w końcówce seta już zupełnie dominowały na parkiecie, wygrywając 25:23.

Bardzo podobny przebieg miała czwarta odsłona, w której Stal wygrywała 16:13 i 20:16. Niestety, po raz kolejny mielczanki fatalnie rozegrały końcówkę seta. Piast doprowadził do remisu 25:25, a później wygrał tę partię 28:26 i doprowadził do tie-breaka.

W nim gospodynie szybko objęły prowadzenie 3:0. Mielczanki poprowadziły do remisu 10:10, a w końcówce meczu przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 15:13.

Piast Szczecin - KPSK Stal Mielec 2:3

Sety: 30:32, 21:25, 25:23, 28:26, 13:15.

Piast: Szymańska, Chojnacka, Szydełko, Rzenno, Sachmacińska, Sikora oraz Siwka (libero), Archangielska

Stal: Ordak, Wilk, Niedźwiecka, Zaroślińska, Ściurka, Dązbłaż oraz Banecka (libero), Olczyk, Łukaszewska, Skorupa, Dutkiewicz.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 3:0 dla Stali, która utrzymała się w PlusLidze Kobiet