Czykier wyrzucony z Jagiellonii za "niesportowy tryb życia"

Klub z Białegostoku zapowiedział rozwiązanie umowy z asystentem trenera Michała Probierza. Dariusz Czykier pracował w Jagiellonii od dwóch lat.
W zamieszczonym na klubowej stronie oświadczeniu czytamy, że "Dariusz Czykier został odsunięty od pełnienia swojej funkcji w drużynie. Powodem decyzji Zarządu i Rady Nadzorczej jest niesportowy tryb życia Dariusza Czykiera. W tym tygodniu kontrakt trenerski asystenta zostanie rozwiązany".

Czykier pracował w Jagiellonii od 25 kwietnia 2007 r. Był początkowo asystentem Artura Płatka, a po jego zwolnieniu, w trzech ostatnich kolejkach ubiegłego sezonu prowadził samodzielnie pierwszy zespół. Po zatrudnieniu Michała Probierza został jego asystentem.

Jako piłkarz Dariusz Czykier awansował z Jagiellonią do finału Pucharu Polski. Potem przeniósł się do Legii, w której z przerwami grał aż do 1999 r. Z zespołem z Łazienkowskiej zdobył mistrzostwo Polski, dwukrotnie Puchar Polski, a także awansował do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów.

Piłkarz nigdy nie zagrał w reprezentacji Polski. Mimo talentu, jego kariera piłkarska nie potoczyła się najlepiej z powodu problemów z alkoholem.

Tomasz Frankowski ma złamane dwa żebra - czytaj tutaj »