Bramki polskich piłkarzy w sparingach klubów Bundesligi

Radosław Kałużny, Andrzej Kobylański (obaj Energie Cottbus) i Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld) strzelili po jednej bramce dla swoich zespołów przygotowujących się do wiosennej rundy rozgrywek piłkarskich w Niemczech.

Przebywająca na zgrupowaniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich drużyna Energie pokonała w Dubaju zespół gwiazd ligi ZEA pod nazwą Inernational Allstars 5:1 (4:0). Kałużny (grał do 65. minuty) zdobył gola w 13., a Kobylański, który w przerwie zastąpił innego polskiego piłkarza - Witolda Wawrzyczka, w 57. minucie.

Natomiast Arminia, czołowy zespół 2. Bundesligi, przegrała u siebie w obecności ponad 10 tysięcy widzów z mistrzem Niemiec Bayernem Monachium 1:3 (0:1).

Goście objęli prowadzenie w 18. minucie po strzale Giovani Elbera. Dwie minuty po przerwie wyrównał Wichniarek, ale w ciągu następnych pięciu minut dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Carsten Jancker.

Wichniarek przebywał na boisku przez 75 minut, natomiast na osiem ostatnich minut został wprowadzony Daniel Bogusz.