Hokeiści opanowali Toropol

HOKEJ NA LODZIE. Końcówka sezonu jest bardzo pracowita dla naszych hokeistów oraz bardzo atrakcyjna dla opolskich kibiców. W ciągu niespełna dwóch tygodni na Toropolu zaplanowano aż trzy imprezy.
W ubiegłym tygodniu juniorzy Orlika zwyciężyli w turnieju barażowym o awans do finału mistrzostw Polski, wyprzedzając stosunkiem bramek MKKS Podhale Nowy Targ i JKH GKS Jastrzębie oraz Zagłębie Sosnowiec.

W weekend opolskie lodowisko opanowali nieco starsi hokeiści rywalizujący w V Memoriale imienia Krzysztofa Pawłowskiego i Zdzisława Trojanowskiego. Jak co roku w zawodach poza gospodarzami - Marsjanami Opole - zagrały zespoły z zagranicy. W rozgrywkach grupowych Marsjanie nie byli zbyt gościnni i ograli wszystkich rywali: Litwinów 6:5, Czechów 5:0 i Słowaków 8:4. Niestety, dobra passa została przerwana w finale, w którym musieli uznać wyższość Litwinów, i ulegli 6:11. W meczu o trzecie miejsce Słowacy ograli Czechów 8:4.

Z kolei dziś na Toropol powrócą juniorzy, którzy rozpoczną walkę w finałach mistrzostw kraju w tej kategorii wiekowej. Rywalami opolan w grupie B będą Naprzód Janów (wtorek, godz. 18.15), Stoczniowiec Gdańsk (środa, 18), oraz Unia Oświęcim (czwartek, 18). W grupie A zagrają z kolei MOSiR Tychy, KH Sanok, KTH Krynica, oraz Podhale. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy w sobotę zagrają w półfinałach, finał i mecz o trzecie miejsce zaplanowany jest na niedzielę. - W tej kategorii wiekowej trudno coś przewidywać, nie ulega jednak wątpliwości, że zawody będą dla nas bardzo ciężkie - ocenia trener orlików Jerzy Pawłowski. - Już sam awans do finałów jest dla nas sporym sukcesem - podkreśla. Oficjalne otwarcie imprezy dziś o godz. 17.30.