Hartland skakał najwyżej

Rafał Perlikowski na koniu Hartland wygrał najważniejszy konkurs podczas Festynu Konnego Piaf w Żołędowie. Zawody obejrzało mnóstwo bydgoszczan. Zabrakło nawet miejsc siedzących.
Do Żołędowa przyjechało blisko 80 koni i zawodników z okolic Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Kwidzyna i Poznania. Nie zawiedli widzowie. W tzw. konkursie amatorskim były 52 przejazdy, z czego aż 29 bezbłędnych. Następnie na starcie stawili się zawodnicy, którzy starają się o licencję do udziału w wyżej notowanych konkursach. Pięciu z nich udało się zaliczyć przejazd licencyjny. Byli to: Tomasz Olszewski (GLKS Osielsko), Alicja Szulc (Jocker Działowo), Aleksandra Zawiślak (Pomorzanin Serock), Marta Józefowicz (Nowy Ciechocinek) i Ksenia Jankowska (Nadwiślanin Kwidzyn).

Potem odbył się konkurs kl. L (przeszkody do 100 cm). Zwyciężył w nim Daniel Zieliński na Dilejcie przed Adrianną Brzychcy na Cekinie (oboje z GLKS Osielsko), a trzecie miejsce zajął Zbigniew Szrejder na Clintonie (PIAF Żołędowo). W kl. P (przeszkody do 110 cm) zwyciężył ponownie Zieliński przed Szrejderem. Na czwartym miejscu znalazła się Mirela Dołomisiewicz na Boliwii. Ostatnim i najważniejszym konkursem zawodów była rywalizacja w kl. N (wysokość przeszkód do 120 cm). Najlepszy okazał się Rafał Perlikowski na koniu Hartland z klubu SSOJ Jaszczółtowo, a drugi był Ringo pod Szrejderem. Trzecie miejsce zajęła para Sargasso i Martyna Górska z Rywala Grudziądz.

Pojechały też dzieci wieku 12-14 lat, w ramach akcji "Polska Jeździecka". Zgłosiło się czterech uczestników, a wygrał Mikołaj Zubrycki na koniu Senegal z GLKS Osielsko.