Sport w skrócie

Pierwsze punkty wicemistrza

Od ósmego miejsca w Rajdzie Mille Miglia we Włoszech zaczęli rywalizację w rajdowych mistrzostwach Europy wicemistrzowie z ubiegłego sezonu Michał Sołowow i Maciej Baran (peugeot 207 S2000). Kielecko-krakowski duet został też sklasyfikowany na trzecim miejscu wśród dwunastu załóg rywalizujących w cyklu RSME (łącznie ścigało się 79 samochodów). Szósty występ ekipy Cersanit Rally w Rajdzie Tysiąca Mil przyniósł najlepsze miejsce w historii startów i pierwsze wśród załóg zagranicznych. W rajdzie triumfował Giandomenico Basso (abarth punto S2000), do którego Polacy stracili niespełna pięć minut.

Za prawie dwa tygodnie kolejna runda ME - turecki Istanbul Rally.

Krok od medalu ME

Katarzyna Wesołowska z Nosanu Kielce najlepszą zawodniczką polskiej kadry w otwierającej mistrzostwa Europy w bilardzie w Austrii najtrudniejszej z odmian - 14/1. Dotarła do ćwierćfinału zawodów (5. miejsce ex aequo), w którym musiała jednak uznać wyższość byłej mistrzyni świata i dziesięciokrotnej złotej medalistki ME Gerdy Hofstatter. Późniejsza mistrzyni Starego Kontynentu wygrała 75:7. Mniej udał się występ w Sankt Johann kolegom klubowym Wesołowskiej - Radosław Babica był 17., a Karol Skowerski 65.

AZS KSZO poznał rywali w barażu

Legionovia Legionowo, Szóstka Biłgoraj i Budowlani Toruń będą rywalkami ostrowieckich siatkarek w turnieju barażowym o grę w pierwszej lidze (1-3 maja, hala przy Świętokrzyskiej). Pierwsze dwa zespoły dołączyły po turnieju z udziałem najlepszych drugoligowców w Pszczynie (nie zdobyły tam awansu). Ostrowczanki o dwa miejsca w I lidze grać będą kolejno z Legionovią (piątek, godz. 19), Budowlanymi (sobota, godz. 16.30) i Szóstką (niedziela, godz. 19).

Sześć medali kadetów

To dorobek zapaśniczek ze Świętokrzyskiego na Krajowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS kadetów i juniorów w Siedlcach. Na najwyższym stopniu podium w grupie młodszej stawała Izabela Górska z Czarnych Połaniec (kat. do 46 kg), srebro wywalczyła Małgorzata Król (65 kg), a brązowe medale zdobyły Ilona Sobczyńska (49 kg), Agnieszka Król (56 kg), Ilona Chrabąszcz (70 kg, wszystkie Znicz Podzamcze) i Angelina Strojek (70 kg, Guliwer Kielce). Z tą ostatnią pojedynek o medal przegrała Agata Czaja ze Znicza. W punktacji klubów jej klub był szósty. W mistrzostwach rywalizowało 150 zawodniczek z 27 klubów.