II liga: Sandecja bliżej awansu, Kolejarz bez szans

W meczu na szczycie II ligi Sandecja pokonała KSZO Ostrowiec i zbliżyła się do awansu. Szósty mecz z rzędu przegrał Kolejarz, a serię meczów bez porażki przerwał Okocimski

Sandecja po wygranych z Kolejarzem i ŁKS-em Łomża złapała właściwy rytm i ostrzyła sobie zęby na lidera. Spotkanie z KSZO jednak rozczarowało. W pierwszej połowie przeważali goście, ale po przerwie nowosądeczanie wzięli się do gry.

Od 67. minuty gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika, bo czerwoną kartkę dostał Łukasz Szymoniak. Niespełna dziesięć minut później Wojciech Fabianowski strzelił zwycięską bramkę. - Tak jak przewidywałem - kto pierwszy trafi, ten wygra. Dobrze, że udało się to nam, bo gdybyśmy przegrali, to ciężko by było odrobić stratę dziewięciu punktów do KSZO. My i KSZO jesteśmy najlepsi w lidze i zasługujemy na awans - uważa strzelec bramki.

Sandecja Nowy Sącz - KSZO Ostrowiec 1:0 (0:0) Bramka: Fabianowski (75.)

Sandecja: Kozioł - Makuch (76. Chlipała), Frohlich, Jędrszczyk, Gawęcki - Berliński (46. Kościukiewicz), Zawadzki, Zawiślan, Skrzypek (33. Piegzik) - Bania, Fabianowski.

Przebój gromi

Piłkarze z Wolbromia, zgodnie z przewidywaniami, łatwo poradzili sobie z ŁKS-em Łomża, ostatnią drużyną II ligi. W Przeboju zadebiutował Go Nagaoka. Przy ostatnim golu Japończyk popisał się kilkoma zwodami, wyłożył piłkę Adrianowi Mielcowi, a jego dośrodkowanie wykończył Artur Szlęzak. - ŁKS to najsłabsza drużyna, z jaką do tej pory graliśmy. To są młodzi chłopcy, nie daliśmy im za bardzo pograć - przyznał Robert Kut, strzelec dwóch goli.

Przebój Wolbrom - ŁKS Łomża 5:0 (2:0)

Bramki: Lickiewcz (10.), Kuta(20., 62.), Mielec (64.), Szlęzak (85.)

Przebój: Pączek - Trzmielewski (71. Derejczyk), Kiczyński, Jurczyk, Duda - Lickiewcz(46. Mielec), Sadowski (64. Nagaoka), Marcin Siedlarz, Szlęzak - Mateusz Siedlarz, Kuta.

Kolejarza chce się wycofać

Drużyna ze Stróż przegrała w Łowiczu z Pelikanem, definitywnie pogrzebała szanse na awans i teraz ma tylko punkt na drużynami, które o utrzymanie będą walczyły w barażach!

- Nie wiem, co się dzieje z zespołem, ale chyba zostały popełnione jakieś błędy w przygotowaniach. Zawodnicy twierdzą podobnie. Pierwszoligowe aspiracje musimy włożyć między bajki - przyznaje Grzegorz Kogut, menedżer Kolejarza. - Klub prawdopodobnie w czerwcu zostanie wycofany z rozgrywek, ale na szczegóły musimy poczekać.

Do Łowicza z powodów osobistych nie pojechał napastnik Grzegorz Piechna.

Pelikan Łowicz - Kolejarz Stróże 3:1 (1:0)

Bramki: Grzelczak 12, 65, Cichoń 55 - Bergier 67

Kolejarz: Zarychta - Tywoniuk, Księżyc, Niane (59. Kandyfer) - Walęciak, Dudziński, Stefanik, Bonk, Drąg - Bergier - Armatys (55. Kurowski).

Tomasz Gawędzki

Chcieli remisu, ale wygrali

Okocimski po fatalnym występie przegrał pierwszy raz od 11 kolejek. Pogromcą była Nida Pinczów. - Narzekania czy groźby w sporcie nie są dobrą metodą - uważa Jerzy Wójcik, trener Okocimskiego.

Gospodarze pierwszą bramkę stracili po błędzie Macieja Paleczewskiego. Sprowadzony z Przeboju Wolbrom bramkarz przepuścił pod pachą niegroźny strzał z dystansu. Także przy drugim golu Palczewski nawet nie drgnął, gdy piłka wpadła do siatki po strzale z wolnego. - Może w szatni Maciek przyzna się chłopakom, że miał słabszy dzień? Ale nawet ze stanu 0:2 mogliśmy pokusić się o korzystny wynik - zaznacza Wójcik.

Okocimski bił jednak głową w mur, za to rywalom wystarczyły trzy szybkie podania lub nawet daleki wykop piłki, by zagrozić bramce. - Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, bo przed meczem remis brałem w ciemno - przyznał Robert Podoliński, trener Nidy.

PJ, Brzesko

Okocimski Brzesko - Nida Pinczów 1:4 (0:2)

Bramki: Szczoczarz 55. - Patejuk (22.), Rolak (32.), Zaręba (52.), Mika (60.)

Okocimski: Palczewski - Kajca, Twardawa, Jagła, Wawryka - Dynarek (56. Łapuszek), Kozieł, Szczoczarz, Matras (54. Zontek) - Ogar (65. Popiela), Skorupsk

Pozostałe wyniki:

Sokół Aleksandrów Łódzki - Hetman Zamość 2:0, Ruch Wysokie Mazowieckie - Start Otwock 2:0, Concordia Piotrków Trybunalski - Jeziorak Iława 3:2

1. KSZO Ostrowiec 25 48 41-18

3. Start Otwock 25 45 33-30

4. OKS Olsztyn 25 43 40-35

5. Sokół Aleksandrów 25 40 26-30

6. Górnik Wieliczka 25 40 28-21

7. Ruch Wys. Maz. 25 40 40-20

8. Wigry Suwałki 24 39 22-27

9. Przebój Wolbrom 25 38 45-31