Porażki piłkarzy Stali i Hetmana

25. kolejka II ligi nie była udana dla przedstawicieli naszego regionu. Swoje mecze przegrały Stal Poniatowa i Hetman Zamość, który w meczu z Sokołem Aleksandrów Łódzki fatalnie zagrał w obronie.

Zamościanie pierwszą bramkę stracili już po nieco ponad kwadransie gry. Kapitan Sokoła Arkadiusz Świętosławski wykorzystał nieporadność defensywy i bramkarza Hetmana Marka Baranowskiego i uzyskał dla swojego zespołu prowadzenie. Dziesięć minut później zamojscy piłkarze mogli wyrównać, jednak sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy nie wykorzystał Marek Fundakowski. Druga połowa rozpoczęła się od ataków zespołu Hetmana, jednak zamościanie razili nieskutecznością. W 60. min plac gry po czerwonej kartce opuścił Łukasz Sękowski i kilkadziesiąt sekund później Świętosławski zdobył swoją drugą bramkę, ustalając wynik meczu na 2:0.

W środę Hetman podejmie Sandecję Nowy Sącz.

Sokół 2 (1)

Świętosławski (16., 60.)

Hetman 0

Sokół: Sima - Noga (75. Płaczek), Turek (46. Słyścio), Brodecki, Woźniczak Ż - Białek, Kasztelan, Potocki Ż , Świętosławski - Kurstak, Obi-Uche (60. Bartos)

Hetman: Baranowski - Sękowski Cz , Grunt, Frączek, Sowa - Rożej (56. K. Sawa), Margol Ż (77. Hałas), Kita Ż , Kaczmarek (84. S. Sawa) - Litviniuk, Fundakowski

Sędziował: Grzegorz Dubiel (Małopolski ZPN)

Widzów: 200

Bezbarwna Stal

Z boiska w Wieliczce wiało nudą. W pierwszej połowie nie działo się praktycznie nic godnego uwagi, a 13 min po zmianie stron Tomasza Judkowiaka strzałem głową pokonał Maciej Kisiel. Wysiłki Stali zmierzające do wyrównania spełzły na niczym.

W środę poniatowianie na własnym boisku zmierzą się z Okocimskim Brzesko.