Budowlani bezkonkurencyjni we własnej hali

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW. Pomimo nieobecności swych liderów - Krzysztofa Szramiaka i Bartłomieja Bonka, którzy są po operacjach - sztangiści Budowlanych nie mieli problemów ze zwycięstwem w drugim rzucie ligi, który odbył się w sobotę w hali przy ul. Duboisa
O wysokiej formie naszych zawodników może świadczyć choćby ich skuteczność, bowiem tylko jedno z 24 podejść gospodarzy zakończyło się niepowodzeniem. Indywidualnie najlepszy wynik całych zawodów uzyskał najmłodszy z opolan Paweł Koszałka, który podniósł w dwuboju aż 335 kg, dzięki czemu podbił dwa rekordy życiowe.

- O pięć kilogramów poprawiłem swoje najlepsze wyniki w podrzucie i w dwuboju, wszystkie sześć moich podejść było udanych, czego chcieć więcej - stwierdził zadowolony 19-latek. Wysoka forma Koszałki dobrze rokuje w perspektywie juniorskich mistrzostw Polski, świata i Europy, które czekają go w maju, czerwcu i lipcu.

Zadowoleni ze swoich startów mogli być również Tomasz Rosoł i Roman Kliś, którzy także pobili swoje rekordy życiowe. - To trochę trudny okres dla zawodników, zbliża się matura, egzaminy na studiach, a mimo to pokazali wysoką formę - chwalił swoich podopiecznych trener Ryszard Szewczyk. - Jestem bardzo zadowolony z tego startu - dodawał.

Ogromne brawa od kibiców otrzymał także czwarty z opolan, który zaprezentował się w hali przy ul. Dubois Paweł Najdek. 36-letni weteran sztangi pokazał, że wciąż potrafi dźwigać ogromne ciężary, a udana próba na 215 kg w podrzucie była prawdziwą ozdobą rywalizacji.

- O przydatności Pawła dla drużyny może świadczyć choćby fakt, że jego rezultat będzie liczony [do wyniku zespołu zalicza się pięć z sześciu najlepszych wyników indywidualnych - przyp. red.], pokonał więc znacznie młodszych zawodników - zauważa trener Szewczyk.

Do wyników Rosoła, Koszałki, Klisia i Najdka uzyskanych w Opolu doliczone zostały także rezultaty Damiana Kuczyńskiego i Piotra Chruściewicza (wypożyczonego z KS Błonianka Błonie) uzyskane podczas mistrzostw Europy seniorów w Bukareszcie.

Wyniki II rzutu drużynowych mistrzostw Polski

1. Budowlani Opole2013,5 pkt
Piotr Chruściewicz 419,8 pkt (334 kg), Paweł Koszałka 412,9 (335), Roman Kliś 399,4 (315), Tomasz Rosoł 394,4 (280), Paweł Najdek 387,0 (380), Damian Kuczyński 380,1 (284)

2. Górnik Polkowice1972,3
3. Śląsk Wrocław1753,0
4. Talent Wrocław1624,6
5. Górnik II Polkowice1611,9