Sport.pl

Piłka ręczna. Polski weekend w Bundeslidze

Marcin Lijewski (HSV Hamburg) i Mariusz Jurasik (Rhein-Neckar Loewen) byli najlepszymi zawodnikami swoich drużyn w ostatniej kolejce niemieckiej ekstraklasy.
Brązowi medaliści mundialu w Chorwacji nie zawodzą także na ligowych parkietach najlepszej ligi świata. Marcin Lijewski poprowadził HSV Hamburg do zwycięstwa (36:32) w meczu 28. kolejki Bundesligi z HSG Nordhorn-Lingen. Rozgrywający reprezentacji Polski, który kilkanaście dni temu wrócił do gry po groźnej kontuzji, zdobył 12 bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. Spotkanie oglądało ponad 10 tys. widzów.

Po raz kolejny w tym sezonie bohaterem Rhein-Neckar Loewen był Mariusz Jurasik, który od jesieni występować będzie w Vive Kielce. Były reprezentant Polski (zawiesił występy w kadrze) zdobył 11 bramek w wygranym meczu z MT Melsungen i z dorobkiem 149 goli zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych graczy Bundesligi.

HSV Hamburg zajmuje drugie, a Rhein-Neckar Loewen trzecie miejsce w tabeli niemieckiej ekstraklasy.

Bardzo dobre występy notują również Polacy występujący na zapleczu niemieckiej ekstraklasy. Michał Jurecki po raz kolejny był jednym z najskuteczniejszych zawodników w drużynie lidera II Bundesligi TuS N-Lübbecke. Reprezentant Polski zdobył dziewięć goli w wygranym meczu z TSV Altenhol.

Z kolei Tomasz Tłuczyński z TSV Hannover-Burgdorf zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych wykonawców rzutów karnych. Reprezentacyjny skrzydłowy jest też piąty w klasyfikacji najlepszych strzelców (175 bramek).