SPORT W SKRÓCIE

SIATKÓWKA Grają o awans

Reprezentacja województwa mazowieckiego walczy w Skarżysku-Kamiennej o awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W kadrze Mazowsza występuje trzech zawodników RCS-u Czarni Radom: Kacper Gonciarz, Jakub Wachnik i Daniel Ostrowski, a jednym z trenerów reprezentacji jest szkoleniowiec RCS-u Andrzej Sitkowski. W imprezie rywalizuje 16 zespołów, które walczą w czterech grupach eliminacyjnych. Mazowsze z radomianami w składzie walczy w grupie z siatkarzami z województw: lubelskiego, podkarpackiego i dolnośląskiego. Nasi reprezentanci mają za sobą jedno turniejowe spotkanie. Na inaugurację podopieczni trenerów Sitkowskiego i Mirosława Sroki (na co dzień szkoleniowiec Metra Warszawa) pokonali 3:0 (25:16, 25:19, 25:15) siatkarzy z woj. lubelskiego. Zawody w Skarżysku potrwają do niedzieli, a awans do finałów OOM-u uzyskają po dwie najlepsze ekipy z grup eliminacyjnych.

PIŁKA NOŻNA KOBIET

Problemy kadrowe

W sobotę pierwszoligowe piłkarki Zamłynia Radom podejmą w meczu o punkty Górnika Łęczna. Szkoleniowiec radomianek Andrzej Pluta nadal ma spore kłopoty z zestawieniem optymalnego składu. Wszystko przez kontuzje kluczowych zawodniczek. Wyłączone z gry są m.in. Beata Janicka i Emilia Kuśmierczyk. Pierwszej dopiero zdjęto gips po urazie obojczyka, natomiast druga boryka się z urazem stawu skokowego. - Beta może wróci do składu w maju. Jeszcze nie wznowiła treningów, natomiast Emilia pojawi się na boisku najwcześniej za dwa tygodnie - powiedział trener Pluta. Na domiar złego z kłopotami zmaga się także Sylwia Marcinkowska, która podczas ostatniego meczu doznała urazu kolana. - Trudno powiedzieć, czy wystąpi. Jeśli ból nie ustąpi, będę zmuszony do jeszcze większych korekt w składzie - dodał szkoleniowiec.

Mimo to zespół zamierza podjąć rywalizację, zapowiadając walkę o komplet punktów. - Gdzie jak nie u siebie mamy wygrywać, dlatego zrobimy wszystko, by pokonać Górnika - zakończył trener Zamłynia.

SIATKÓWKA

Nabór dla szóstoklasistów

Publiczne Gimnazjum nr 22 przy ul. Rapackiego prowadzi nabór do I klasy ze specjalizacją piłka siatkowa. W poniedziałek (18 maja) w siedzibie szkoły odbędzie się test sprawnościowy dla kandydatów na uczniów i zawodników PG nr 22. Początek o godz. 17.30. Test odbędzie się pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego i jednocześnie trenera RCS -u Czarni Radom Krzysztofa Jaskulskiego. Na sprawdzian oprócz stroju sportowego należy zabrać świadectwo szkolne z klasy V. Zainteresowani nauką i treningami w PG nr 22 muszą złożyć kwestionariusz ucznia, który do 30 kwietnia należy dostarczyć do sekretariatu szkoły.