Z GTŻ bez Pedersena

Bez indywidualnego mistrza świata Duńczyka Nickiego Pedersena żużlowcy Marmy-Hadykówki Rzeszów w meczu trzeciej kolejki I ligi zmierzą się z GTŻ Grudziądz


- Jeszcze w piątek rano wszystko wskazywało na to, że Nicki wystąpi w niedzielę w pojedynku z drużyną z Grudziądza. Sam chciał jak najszybciej podpisać kontrakt, na czym również nam zależało, by załatwić jeszcze wszystkie formalności w Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Później coś musiało się wydarzyć, bo zawodnik zaczął grać na zwłokę - mówi Marta Półtorak, wiceprezes spółki Speedway-Stal. Okazało się, że Duńczyk pozostanie w Częstochowie. Tamtejsi działacze cały piątek poświęcili na szukanie środków finansowych na starty Pedersena pod Jasną Górą. - Trudno zrozumieć zachowanie Duńczyka. Mamy niezły zespół, który nawet bez niego jest w stanie wygrywać - dodaje Półtorak.

Mimo braku Pedersena rzeszowianie są faworytem niedzielnego meczu z GTŻ. - Jedziemy po zwycięstwo bez użalania się, że musimy sobie radzić bez Duńczyka - mówi Dariusz Śledź, trener Marmy-Hadykówki, który - w porównaniu z przegranym meczem w Rybniku - dokonał jednej zmiany w składzie. Czecha Alesa Drymla zastąpił Paweł Miesiąc, który w Rybniku był rezerwowym. - Paweł pojechał nieźle. Poradził sobie, mimo tego, że w trudnym momencie wszedł w mecz. Dlatego liczę, że na własnym torze będzie mocnym punktem naszej drużyny - tłumaczy Śledź. Szkoleniowiec Marmy-Hadykówki zdecydował też, że kolejną szansę dostaną Maciej Kuciapa i Szwed Mikael Max, którzy w Rybniku kompletnie zawiedli. - Obaj nieźle pojechali w meczu z Intarem i liczę, że teraz będzie podobnie - twierdzi Śledź. Szwed ma wziąć udział w sobotnim treningu rzeszowskiej drużyny.

Grudziądzanie na inaugurację rozgrywek w I lidze przegrali w Daugavpils z tamtejszym Lokomotiv 37:55. Natomiast przed tygodniem, w meczu drugiej kolejki, wygrali przed własną publicznością ze Startem Gniezno 53:37. - To dobra drużyna. Na pewno nie lekceważymy rywala. W składzie grudziądzan są zawodnicy, którzy są w stanie wygrywać wyścigi na naszym torze - ocenia rywala Śledź. W porównaniu z pojedynkiem ze Startem, trener grudziądzkiego zespołu Robert Kempiński również dokonał jednej zmiany w składzie - Kamila Brzozowskiego, który zdobył dwa punkty, zastąpił Paweł Staszek. Oprócz niego w awizowanym składzie GTŻ widnieją nazwiska: Słoweńca Mateja Ferjana, Anglika Olivera Allena, Australijczyka Rory'ego Schleina oraz Grzegorza Knappa. Parę juniorów stanowić będą Artur Mroczka oraz Niemiec Kevin Woelbert.

- Rzeszowski obiekt jest typowym torem do walki. Na pewno odpowiada on naszym zawodnikom zdecydowanie bardziej niż ten w Daugavpils. Dlatego też nastawiamy się na zwycięstwo. W najgorszym razie chcemy uzyskać wynik, który w rewanżu pozwoli nam wywalczyć punkt bonusowy - mówi Kempiński.

AWIZOWANE SKŁADY:

Marma-Hadykówka: 9. Lukas Dryml, 10. Paweł Miesiąc, 11. Maciej Kuciapa, 12. Charlie Gjedde, 13. Mikael Max, 14. Dawid Lampart.

GTŻ: 1. Matej Ferjan, 2. Grzegorz Knapp, 3. Oliver Allen, 4. Paweł Staszek, 5. Rory Schlein, 6. Artur Mroczka.

Godz. rozpoczęcia: 15

Sędziuje Marek Wojaczek z Godziszki.

Bilety: 28 zł - normalne, 17 zł - ulgowe.Pozostałe pary 3. kolejki:

RKM Rybnik - Unia Tarnów, Start Gniezno - KM Intar Ostrów Wlkp.. Mecz PSŻ Milion Team Poznań - Lokomotiv Daugavpils został przełożony na 25 kwietnia