Sport w skrócie

Wicemistrz z "2"

Wicemistrzowie Europy w rajdach samochodowych Michał Sołowow i Maciej Baran (Cersanit Rally Team) rozpoczynają w czwartek na 33. edycji włoskiego Mille Miglia walkę o poprawę znakomitego wyniku z ubiegłego roku. W stawce 84 załóg kielecko-krakowska ekipa w pierwszej rundzie RSME pojedzie ponownie peugeotem 207 S2000 z numerem drugim za zwycięzcą tego rajdu sprzed dwóch lat Włochem Giandomenico Basso. Do pokonania na czterodniowej imprezie, którą zaczyna prolog przy sztucznym świetle na kartingowym torze w Lonato, mniej kilometrów niż zwykle. Na wniosek włoskiej federacji do przejechania jest 13 zamiast 15 odcinków specjalnych o długości 205 km oraz 640 km dojazdów. Przed rokiem Sołowow nie ukończył Rajdu Tysiąca Mil (awaria na 13. OES-ie).

Trójka o medale w Austrii

Trzech reprezentantów w ośmioosobowym zespole narodowym na ruszające w czwartek w austriackim Sankt Johann mistrzostwa Europy w bilardzie będzie mieć kielecki Nosan. Jedynym z liderów męskiego zespołu będzie dwukrotnie piąty przed rokiem na tej imprezie Radosław Babica, który ma już na koncie cztery krążki z mistrzostw Starego Kontynentu. Wspierać go ma zwycięzca ubiegłorocznego cyklu Dynamic Best of the East Karol Skowerski (jego największy sukces na ME to 9. miejsce w 14/1 w 2007). Najmłodszą w żeńskiej ekipie będzie trzykrotna medalistka ostatnich mistrzostw Polski w Dębicy Katarzyna Wesołowska. W ME rywalizować będzie ponad 250 zawodników z 34 państw.

Sparing AZS KSZO

W czwartek o godz. 19 w hali przy ul. Świętokrzyskiej pierwszoligowe siatkarki AZS KSZO Ostrowiec zagrają mecz kontrolny z rywalem z tej samej klasy - finalistą play-off Piastem Szczecin. Gospodynie przygotowują się do turnieju barażowego o utrzymanie, który zorganizują w dniach 1-3 maja, a rywalki do rozpoczynających się w sobotę w Mielcu starć ze Stalą o miejsce w PlusLidze.

Z parku do parku

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach przyjmuje zgłoszenia uczestników organizowanego już po raz szósty Ulicznego Grand Prix (i III Integracyjnego Biegu Przełajowego) ze startem i metą w parku miejskim. Zapisać można się najpóźniej godzinę przed rozpoczęciem sobotnich zawodów (na miejscu w sekretariacie imprezy, a wcześniej w Hali Legionów przy ul. Bocznej pod nr. tel. 041 348 09 41 i 42). Pierwsza grupa biegaczy wystartuje o godz. 11. Do pokonania od 300 m dla dzieci przez 600, 1000 i 1400 m dla młodzieży po 2,8 km dla pań i 5,6 km dla panów w biegu głównym.