Łowią talenty

Do czwartku absolwenci podstawówek, którzy chcą kontynuować naukę i piłkarskie treningi w Gimnazjum Sportowym w ZCE, muszą złożyć stosowne podania.
Do klasy pierwszej Gimnazjum Sportowego nr 1 przy ZCE (ul. Hoża), zwanego Wojewódzkim Ośrodkiem Szkolenia Piłkarskiego, w tym roku dokumenty składają młodzi utalentowani piłkarze z rocznika 1996. To już szósty nabór do tej placówki, która może się pochwalić sukcesami sportowymi w kraju.

- W obecnych klasach sportowych mamy w większości chłopców, którzy reprezentują nasze województwo w kadrach ZZPN, a także kilku reprezentantów Polski, coraz częściej powoływanych do młodzieżowych kadr naszego kraju - podkreśla Paweł Podgórski z ZCE.

Pierwszeństwo w przyjęciu do klasy I na rok szkolny 2009/2010 będą mieli wyselekcjonowani przez trenerów reprezentanci kadry województwa ZZPN '96. Na testy sprawnościowe, które odbędą się w czwartek o godz. 11 na obiektach przy ul. Hożej, zaproszone są wszystkie chętne 13-latki, które kochają piłkę nożną. Podczas specjalistycznego testu sprawnościowego nasi trenerzy wyselekcjonują pozostałych kandydatów, którzy zostaną przyjęci do sportowej klasy I.

Więcej informacji o warunkach naboru i testach sprawnościowych można znaleźć na głównej stronie internetowej ZCE w dziale "Rekrutacja" oraz "Sport w ZCE".