Młodzi siatkarze grali w stolicy

SIATKÓWKA. Kadeci RCS-u Czarnych Radom zajęli trzecie miejsce w towarzyskim turnieju, który odbył się w Warszawie
Zawody z udziałem pięciu zespołów były dla podopiecznych trenera Andrzeja Sitkowskiego etapem przygotowań do występu w półfinałach mistrzostw Polski. Przypomnijmy: zawody, które wyłonią krajowych finalistów, odbędą się w dniach 8-10 maja w Kędzierzynie-Koźlu. Obok radomian w imprezie zagrają: Dobry Wynik Kraków, ZAK SA Kędzierzyn-Koźle i Trefl Gdańsk.

W stolicy radomianie rozegrali cztery spotkania. Pokonali gospodarza imprezy - Metro Warszawa 2:1 - oraz MDK Warszawa 2:0. Dwukrotnie - po trzysetowej walce - musieli uznać wyższość rywali. Porażki po 1:2 z rezerwami Metra i MOS-u Wola Warszawa spowodowały, że gracze z grodu nad Mleczną ostatecznie zajęli trzecią lokatę. Zwyciężył pierwszy zespół stołecznego Metra, a na drugiej pozycji uplasowali się młodzi gracze MOS-u Wola. - Poziom turnieju oceniam jako wysoki. To już tradycja, bowiem nie od dziś wiadomo, że zespoły z Mazowsza prezentują spore umiejętności. Zagraliśmy pełnym składem, traktując zmagania jako etap przygotowań do półfinałów Mistrzostw Polski. W zespole wyróżnił się Kacper Gonciarz, którego organizatorzy wybrali najlepszym zawodnikiem w naszej ekipie - powiedział trener Sitkowski

RCS Czarni: Kacper Gonciarz, Rafał Pszenny, Daniel Ostrowski, Jakub Wachnik, Jakub Michalski, Bartłomiej Grzechnik, Paweł Filipowicz, Wiktor Skwarek, Dominik Wanat, Damian Płaskociński, Łukasz Zugaj, Michał Bucki.