Niespodzianka w Kozienicach

PIŁKA NOŻNA. Nie obyło się bez niespodzianek w 19. kolejce rozgrywek klasy okręgowej. Punkty straciły cztery czołowe zespoły, a połowa spotkań zakończyła się podziałem punktów.

Do sporej sensacji doszło w Kozienicach. Lider rozgrywek podejmował broniącą się przed spadkiem Skaryszewiankę Skaryszew. Mimo wielu dogodnych sytuacji z obydwu stron spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Potknięcia lidera nie wykorzystała Polonia Iłża, która na własnym terenie bezbramkowo zremisowała z Sadownikiem Błędów. Goście w ostatnich minutach mieli szansę na komplet punktów, jednak po strzale Rafała Maciaka doskonałą interwencją popisał się doświadczony bramkarz Zbigniew Wróbel. Okazji do odrobienia straty do lidera nie wykorzystał czwarty w tabeli zespół Zodiaka Sucha.

Skromne zwycięstwo gości pozwoliło podopiecznym Marcina Roli umocnić się w środkowej części tabeli. Cenne zwycięstwo wywalczyli broniący się przed spadkiem piłkarze Gryfi Mirów. Pięć minut przed końcem bramkę na wagę trzech punktów zdobył Norbert Gromek.

Do 90. minuty spotkania ostatnia w tabeli Iłżanka Kazanów utrzymywała jednobramkowe prowadzenie. Mecz rozgrywany w Policznej zakończył się remisem, a bramkę na wagę jednego punktu zdobył w doliczonym czasie gry Jakub Mirkowski.

Wyniki 19. kolejki: Orzeł Wierzbica - Powiślanka Lipsko 2:0 (1:0 ): Wiatrak 45., Madej 62., Polonia Iłża - Sadownik Błędów 0:0 (0:0), Akcja I Jastrzębia - KS Potworów 3:1 (1:1 ): Głuchowski 25., Kiljanek 52., Mróz 73. - Rokiciński 40., Gryfia Mirów - Oskar Przysucha 1:0 (0:0 ): N. Gromek 85., Zodiak Sucha - Sokół Przytyk 0:1 (0:0): Kroczak 55., Iłżanka Kazanów - Plon Garbatka 1:1 (0:0 ): Lesisz 58. - Mirkowski 90., KS Kozienice Janików - Skaryszewianka Skaryszew 0:0, Oronka Orońsko - Proch Pionki 2:2 (2:2 ): Nogaj 13., Arak 30. - Szczepański 32., Fusiek 40.