Mariusz Lewandowski wciąż walczy o miejsce w składzie Szachtara

Reprezentant Polski, który stracił miejsce w wyjściowej ?11? drużyny z Doniecka, wciąż próbuje przekonać do siebie trenera Mirceę Lucescu. Polak zdobył bramkę w wygranym 3:0 spotkaniu z Arsenalem Kijów.

Marne oceny Fabiańskiego  ?

Wynik meczu otworzył w 51. minucie Gładki. Lewandowski wpisał się na listę strzelców już 22 minuty później. Ostatnie trafienie dla Szachtara było dziełem Jadsona.

Lewandowski dołączył do ukraińskiej drużyny osiem lat temu. Z Szachtarem wywalczył trzykrotnie mistrzostwo kraju, dwukrotnie zdobywał Puchar Ukrainy i raz Superpuchar Ukrainy. Polaka wybrano też do najlepszej "11" wszech czasów klubu z Doniecka.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy 30-letni pomocnik przegrywa jednak rywalizację o miejsce w podstawowym składzie z młodszym o dwa lata Czechem Tomasem Hubschmannem, który do Szachtara trafił w 2004 roku.