Anna Korzeniak najlepsza we Włoszech

Anna Korzeniak sięgnęła po pierwszy w tym sezonie i dziewiąty w karierze tytuł w turnieju z cyklu ITF. 20-letnia krakowianka okazała się najlepsza we włoskiej Fogii-San Severo. W decydującym pojedynku rozstawiona z "jedynką" Polka wyraźnie pokonała Kristinę Mladenovic, oddając francuskiej kwalifikantce zaledwie cztery gemy.
W decydującym pojedynku Ania Korzeniak była stroną wyraźnie dominującą. 20-letnia krakowianka triumfowała w pierwszej odsłonie 6:3, a w drugiej oddała niespełna 16-letniej Kristinie Mladenovic zaledwie jednego gema. Równie przekonujące zwycięstwa odnosiła Anna Korzeniak we wcześniejszych fazach turnieju o puli nagród 10 tysięcy dolarów.

W całej imprezie czwarta rakieta naszego kraju nie straciła seta. W półfinale odprawiła Holenderkę Marlot Meddens, a w ćwierćfinale Kanadyjkę Valerie Tetreault, obie rozstawione odpowiednio z "czwórką" i "piątką".

Po serii dobrych występów we Włoszech Ani Korzeniak udało się w końcu wywalczyć turniejowy triumf. 20-letnia krakowianka grała w finałach w Rzymie-Pomezii oraz Latinie. Za zwycięstwo w Fogii Anna Korzeniak otrzyma 12 punktów w rankingu WTA, dzięki którym zbliży się do powrotu do drugiej setki klasyfikacji.

Wynik finału:

Anna Korzeniak (Polska, 1) - Kristina Mladenovic (Francja, Q) 6:3, 6:1

Kubot i Marach wygrywają w Casablance - czytaj tutaj »