Hewitt blisko przełomowego osiągnięcia

Lleyton Hewitt jest jedno spotkanie od awansu do pierwszego od przeszło dwóch lat finału turnieju ATP Tour. Na kortach ziemnych w Houston Australijczyk pokonał w ćwierćfinale Guillermo Garcie-Lopeza 6:3, 6:4 i zagra teraz z Jewgienijem Korolewem. Piątek okazał się nieudany dla tenisistów grających z ?dzikimi kartami?. Swoje mecze przegrał zarówno Tommy Haas, jak i John Isner.
Hewitt ostatni raz w finale turnieju ATP zagrał w 2007 roku w Los Angeles, wygrywając wówczas całą imprezę. Australijczyk pośród swoich dwudziestu sześciu trofeów nie ma jednak ani jednego zdobytego na czerwonej mączce. W 1999 roku wygrał jedynie zawody na zielonej mączce w Delray Beach.

W US Men's Clay Court Championship były lider rankingu ATP radzi sobie jednak znakomicie. Ćwierćfinałowa konfrontacja Hewitta trwała godzinę i czterdzieści cztery minuty. Podczas niej Australijczyk wykorzystał cztery z dwunastu szans na breaka i po razie w każdym z setów stracił własne podanie. Australijczyk w rywalizacji z Garcią-Lopezem odnotował osiem asów i popełnił sześć podwójnych błędów.

O awans do upragnionego finału Lleyton Hewitt zagra z Jewgienijem Korolewem, który w piątek pokonał Guillermo Canasa 2:6, 6:3, 6:4.

Przygodę z Houston zakończył inny rutynowany i utytułowany tenisista. 31-letni Tommy Haas nie sprostał swojemu młodszemu o dwa lata rodakowi - Bjornowi Phau. Mieszkający i trenujący na Florydzie tenisista przegrał w godzinę i pięćdziesiąt sześć minut 3:6, 6:3, 3:6. Był to dopiero pierwszy wspólny mecz obu tenisistów w rozgrywkach ATP.

W rywalizacji dwóch ostatnich reprezentantów gospodarzy w turnieju singlowym Wayne Odesnik okazał się lepszy od Johna Isnera. Spotkanie to miało niezwykle zacięty przebieg, trwało dwie godziny i trzydzieści siedem minut, a o jego losach zadecydował tie break trzeciego seta. Zwycięzca pojedynku półfinałowego pomiędzy Odesnikiem oraz Phau zagra w swoim pierwszym finale turnieju ATP Tour w karierze.

Wyniki ćwierćfinałów:

Wayne Odesnik (USA) - John Isner (USA, WC) 7:5, 3:6, 7:6(5)

Bjorn Phau (Niemcy) - Tommy Haas (Niemcy, WC) 6:3, 3:6, 6:3

Jewgieni Korolew (Rosja) - Guillermo Canas (Argentyna) 2:6, 6:3, 6:4

Lleyton Hewitt (Australia) - Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:3, 6:4