Piłkarze Radomiaka skuteczni po przerwie

PIŁKA NOŻNA. W czwartoligowych derbach regionu Radomiak 1910 SA okazał się lepszy od Szydłowianki Szydłowiec. Wszystkie gole zieloni zdobyli po zmianie stron
Pojedynek w Szydłowcu rozpoczął się z 10-minutowym opóźnieniem, a jego początek był niemrawy. Większość akcji toczyła się w środkowej strefie boiska. W końcu w 35. min Tomasz Kiliański wykorzystał błąd obrony Radomiaka i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Jakubem Sudzińskim nie dał mu szans na obronę.

Reprymenda trenera Zbigniewa Wachowicza - udzielona w przerwie piłkarzom Radomiaka - z pewnością poskutkowała, bowiem po zmianie stron kibice podziwiali odmieniony zespół wicelidera tabeli. Sporo ożywienia wniósł zwłaszcza Cezary Czpak, który w drugiej części zastąpił Sebastiana Kocona. Po godzinie gry za sprawą Arkadiusza Oziewicza radomianie doprowadzili do remisu. Trzy minuty później Czpak podał piłkę do Daniela Barzyńskiego, ten wbiegł w pole karne i wyłożył ja Łukaszowi Janikowi. Były piłkarz Szydłowianki nie miał problemów z uzyskaniem prowadzenia. Z kolei w 80. min Paweł Tarnowski najwyżej wyskoczył do dośrodkowania Barzyńskiego z rzutu rożnego i głową zdobył trzeciego gola. Za to już w doliczonym czasie akcję prawą stroną zainicjował Łukasz Szary. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów podał do Oziewicza, a ten ustalił wynik konfrontacji.

Szydłowianka Szydłowiec - Radomiak Radom 1:4 (1:0): Kiliański - Oziewicz 2, Janik, Tarnowski. Szydłowianka: Jurczak - Gogacz, Kowalczyk, Różański, Ludew, Bawor, Kurbiel (78. Czubak), Ciupiński, Kiliański, Kiraga (74. Leszczyński), Śniegocki (85. Ogar). Radomiak: Studziński - Szary, Bednarz, Sikorski, Boryczka, Oziewicz, Wlazło, Barzyński, Kocon (46. Czpak), Tarnowski, Janik (80. Lesisz).

W innych meczach: Ursus Warszawa - Skra Konstancin 2:1 (1:1), KS Piaseczno - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:1 (1:0). W sobotę zagrają: Mazovia Mińsk Mazowiecki - Pilica Białobrzegi, Sparta Jazgarzew - Zwolenianka Zwoleń, Korona Góra Kalwaria - KS Warka, Mszczonowianka Mszczonów - Piast Piastów. Pauzuje Zryw Sobolew. Wulkan Zakrzew - Amur Wilga 3:0 - walkower.